Главная > Все новости > Горячая тема > 60% двомовних українців хочуть перейти виключно на українську найближчим часом, — соцопитування

60% двомовних українців хочуть перейти виключно на українську найближчим часом, — соцопитування

Фото: Unsplash

Група «Рейтинг» опублікувала результати останнього соцопитування щодо мовного питання в Україні від 19 березня 2022 року. Воно свідчить про те, що все більше українців хочуть відмовитися від російської мови.

Щодо цікавих цифр

  • Зросла кількість тих, хто вважає українську мову рідною: з 57% у 2012 році до 76% у 2022 році. Одними із ключових причин стали а) реакція суспільства на експерименти влади у мовній політиці в період 2016 року;  б) події Революції Гідності; та в) агресія росії проти України у 2014 році та тимчасова окупація Криму та окремих територій Донецької та Луганської областей.
  • Зменшилася кількість російськомовних серед українців — з 40% у 2012-му до 18% зараз. 
  • 83% українців виступають за те, аби українська була єдиною державною мовою. 
  • 60% двомовних українців планують повністю перейти на українську найближчим часом. Серед російськомовних — третина.
  • 67% вважають, що ніяких проблем між україномовними та російськомовними громадянами в Україні не існує. 

У «Рейтингу» підсумували, що рівень мовної самоідентифікації українців зростає. Все більше людей розуміють про штучність «мовної» проблеми та її політичний підтекст. Група прогнозує, що після перемоги можна очікувати продовження змін у мовній самоідентифікації громадян та розширення сфери використання української мови у всіх сферах.

#війна в Україні #українська мова