Главная > Все новости > Горячая тема > Arm Women Now: в Україні шитимуть військову форму для жінок

Arm Women Now: в Україні шитимуть військову форму для жінок

Київська міська рада анонсувала запуск військової форми для жінок.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської ради.

У ЗСУ служать понад 50 тисяч жінок. Серед них парамедикині, танкістки, аеророзвідниці, артилеристки, командирки роти та багато інших. 3,5 тисячі з них служать старшими офіцерами. Але попри цей величезний показник їм всім видають чоловічу форму. Тому Київська рада вирішила запустити проєкт Arm Women Now, що займеться виготовленням військової форми спеціально для жінок.

Arm Women Now вже розробили лекала для пошиття форми з урахуваннями жіночих потреб. Виробництво проєкту розміщено в Україні.

Моделлю для презентації жіночої форми та головною натхненниця проєкту стала депутатка Київської міської ради Ірина Никорак.

«Комфортна та функціональна амуніція — це базова потреба кожного військового: чоловік це або жінка. Жіночої форми в Україні не має, купити її можна тільки за кордоном або виробити самостійно. Майже 90% жінок змушені підшивати форму, якщо, звісно, у них є така можливість в умовах повномасштабної війни», — зазначає депутатка.

Для прикладу Ірина Никорак демонструє форму для жінок в армії США. Тут кітель зручно сидить на плечах, рукава регулюються, так само як і ширина знизу і на талії. Більшою проблемою для жінок є бронежилети, що розроблені з урахуванням тільки чоловічих потреб, та взуття, часто лише великих розмірів.

Також депутатка заявила про організацію благодійних аукціонів на зібрані кошти від яких буде відшиватися форма. Лоти для них надають відомі українці: музиканти, спортсмени та інші публічні діячі.