Главная > Все новости > Горячая тема > Більшість українців вірять у швидку відбудову країни та готові допомагати

Більшість українців вірять у швидку відбудову країни та готові допомагати

Більш ніж половина українців вірить, що Україна швидко відновиться після війни та готові особисто долучитися до цього. Про це свідчать результати опитування соціологічної групи «Рейтинг».  

Так, 51% опитаних вважає, що для відбудови країни після війни вистачить п’яти років, а 13% — до року. Більш впевнені в цьому на заході країни, молодь та вимушені переселенці. 

При цьому українці також готові не лише чекати, а й долучитися до відбудови країни — 61% хочуть фінансово підтримати або піти працювати на будівництво. Ще 33% хотіли б, але не мають такої можливості. І лише 5% вважають, що це справа виключно влади. Більше до відбудови готові долучитися мешканці центру, віком від 18 до 50 років та ті, хто покинули своє місто. 

Відзначається, що 90% опитаних вважають, що компенсувати економічні та інфраструктурні втрати України внаслідок війни повинна росія. Окрім цього, 21%  українців вважає, що до цього мають долучитися країни Європи, 17% — міжнародні організації, 12% — США і лише 10% — що Україна має робити це самостійно. 

Плани українців на життя після війни в основному пов’язані із подорожами своєю країною — щоб відвідати рідних та друзів або з туристичною метою. Подорожувати країною після війни планують 55% українців. Професійний розвиток, нові знання в цілому є другими за актуальністю планами — 49% роздумують, як отримати додаткову освіту чи нові знання, а 38% — освоїти нову професію. 27% мріють після війни відкрити свою справу, 21% — піти нову роботу.

Опитування проводилось 19 березня методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера серед українців віком від 18 років (крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу). Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%.