Главная > Все новости > Горячая тема > Біля Маріуполя зафіксовано третє місце масового поховання

Біля Маріуполя зафіксовано третє місце масового поховання

Фото: radiosvoboda.org

На території кладовища окупованого російськими військами селища Старий Крим за 5 км від Маріуполя супутник зафіксував місце масового поховання. Це вже третє місце масового поховання біля міста. Довжина траншей сягає більше ніж 200 метрів.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Перші траншеї на території цвинтаря з’явилися ще 24 березня. Тоді селище вже було окуповане росіянами. Судячи з супутникових знімків, їхня довжина становить 60-70 метрів.

Супутниковий знімок Planet масового поховання у селищі Старий Крим біля Маріуполя за 24 березня 2022 рокуНа супутникових знімках, зроблених за два тижні, 7 квітня, стали помітні зміни. Місце масового поховання збільшилося, а частина траншей була закопана.

Супутниковий знімок Planet масового поховання у селищі Старий Крим біля Маріуполя за 7 квітня 2022 рокуНа знімку від 24 квітня було зафіксовано нові траншеї, а місце масового поховання збільшилося на 200 метрів.

Порівняння супутникових знімків Planet за 24 березня 2022 року та 24 квітня 2022 року масового поховання у селищі Старий Крим біля МаріуполяЗа словами голови Маріуполя Вадима Бойченка, владі відомо, що російські окупанти вивозять із міста тіла загиблих маріупольців і ховають їх у «братських могилах» на території Старокримського кладовища.

Нам відомо про ці братські могили, бо ці фашисти — і в мене немає інших слів — залучають для поховання місцеве населення, за їжу. Вони нам і повідомили, що треба «трудогодини» напрацювати, щоб тобі дали їжу, воду… Зараз у Маріуполі недостатньо гуманітарки, яку вони завозять, тому люди вимушені це робити.

Селище Старий Крим перебуває під окупацією військ РФ з 10 березня.