Главная > Все новости > Горячая тема > Біля захопленої окупантами ЧАЕС вирують лісові пожежі

Біля захопленої окупантами ЧАЕС вирують лісові пожежі

Фото: unsplash.com

Україна повідомила Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) про лісові пожежі у районі Чорнобильської АЕС, захопленої російськими окупантами. 

«Україна повідомила МАГАТЕ, що пожежники намагалися загасити лісові пожежі біля Чорнобильської АЕС. У Києві та на двох АЕС було виявлено незначне підвищення концентрації цезію в повітрі, яке не є суттєвим приводом для занепокоєння», — йдеться у повідомленні МАГАТЕ у Twitter.

Там додали, що продовжують співпрацювати з органом ядерного регулювання України для отримання додаткової інформації про пожежну ситуацію біля Чорнобильської АЕС.

20 березня Верховна Рада повідомляла про сім осередків займання в межах Зони відчуження, посилаючись на дані супутникових знімків Sentinel-2 європейського космічного агентства (ESA).

«Ймовірно, займання сталося внаслідок збройної агресії Російської Федерації, а саме потрапляння снаряду або навмисного підпалу. З тих самих причин та враховуючи працювання в умовах воєнного стану, пункти АСКРС не можуть виконувати свої функції в повному обсязі, як і персонал ДСП «Екоцентр», — повідомили у ВР.

Там додали, що критерії пожежі в Зоні відчуження не повинні перевищувати обсяги 0,05 — 0,2 квадратних кілометрів, але наявний стан площі пожеж перевищує ці показники в десятки разів.

Державна інспекція ядерного регулювання України повідомила, що за період з 18 по 23 березня в зоні відчуження ЧАЕС були зафіксовані сотні теплових аномалій, що може свідчити як про зловмисні дії окупантів, так і про випалювання залишків сухої трави місцевими мешканцями. 23 березня у зоні відчуження було зафіксовано кілька скупчень теплових аномалій поблизу сіл, території яких мали високий рівень радіаційного забруднення внаслідок аварії на ЧАЕС. Це може призвести до підвищення концентрації радіонуклідів у повітрі.