Главная > Все новости > Горячая тема > Чехія відправила в Україну десятки танків Т-72 і БВП

Чехія відправила в Україну десятки танків Т-72 і БВП

Фото: Twitter/ OSINTdefender

Чеська Республіка відправила потягом до України десятків радянських танків Т-72, а також броньованих бойових машин БМП. Про це повідомляє видання Echo24.

Ця техніка — подарунок від чеської армії, про який країна домовилася з союзниками по НАТО. Йдеться про немодернізовані танків Т-72, ​​які були в резервах чеської армії. Збройні сили країни мали на складах близько 90 танків, але активно експлуатуються лише близько 30 модернізованих машин. Також уряд Німеччини минулого тижня схвалив передачу Україні 56 сучасних броньованих машин (PbV-501), які зараз знаходяться у Чехії. Але це буде інша поставка.

«Танки Т-72 у версії М1 старі, але це, як не парадоксально, перевага, адже українці вміють ними керувати і вміють керувати всіма системами. Перекваліфіковувати їх не потрібно. Те ж саме стосується БВП-1. Якби хтось відправив туди сучасні технології, на це знадобилися б щонайменше дні, а швидше тижні чи місяці практики. І зараз у них немає часу, тому вони раді за техніку, яку знають як своє взуття», — пояснює військовий аналітик Лукаш Візінгр.

Фото: Twitter/ OSINTdefender

Голова комітету нижньої палати парламенту Чехії у європейських справах, депутат Ондржей Бенеші підтвердив у Twitter постачання до України чеських БМП та танків Т-72.

«Міністр оборони Яна Чернохова гідна великої похвали. Це — те, що зараз дуже потрібне для боєздатності української армії. Я вірю, що ми зможемо продовжити ці поставки. Слава Україні», — написав Бенеші.