Главная > Все новости > Горячая тема > Чернігів на межі можливостей для виживання, — омбудсмен Людмила Денісова

Чернігів на межі можливостей для виживання, — омбудсмен Людмила Денісова

Фото: facebook.com/denisovaombudsman

Сьогодні Чернігів перебуває на межі можливостей для виживання. Околиці міста розбомблені повністю, передмістя — на 60%. Про це розповіла уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. 

Наразі з міста виїхала половина населення, а серед тих 130 тисяч людей, які залишилися, — багато хворих та немічних. До того ж, у Чернігові відсутня електроенергія, немає води.

«Снігу майже не залишилося, воду немає з чого топити, джерельних запасів не вистачає (точніше неможливо забезпечити логістику постачання через постійні обстріли). Наразі воду накачують за допомогою генераторів. Потім її адресно постачають у різні мікрорайони міста», — написала Денісова.

Вона додала, що працівники водоканалу під обстрілами доставляють воду в мікрорайони міста та на об’єкти критичної інфраструктури — лікарні, ТЕЦ та інше. Аби збільшити поставку води, Чернігову потрібні додаткові баки. 

Окрім того, через критичне руйнування інфраструктури для ремонту електро-, тепломереж місту необхідні запасні частини, інструменти, комплекти для експлуатації та ремонту обладнання. 

«Виїзди з Чернігова у бік Києва заміновані. Хто ризикує виїжджати – «лісовими стежками». Ними ж поки що з труднощами доставляють гуманітарну допомогу. Після потепління на вулиці ці стежки розмиє. Місто залишиться в абсолютній блокаді», — написала обмудсмен.