Главная > Все новости > Чотири київські компанії отримали статус «Bike Friendly»

Чотири київські компанії отримали статус «Bike Friendly»

Київ – перше місто в Україні яке запускає програму для бізнесу дружнього до користувачів велосипедів. Компанії, які отримають статус Bike Friendly Company, будуть позначені на спеціальній карті та отримають сертифікат. 

«27 лютого, відбулась історична подія для міста Києва — офіційно розпочала свою роботу програма Bike Friendly Company. Система маркування таких закладів логотипами BFC допоможе цільовій аудиторії тих закладів легше їх знаходити», — розповідає Маріанна Маршаленко, координаторка партнерської програми Асоціації Велосипедистів Києва.

За допомогою карти кожен користувач двоколісного зможе знайти заклад чи компанію, де можна припаркувати свій транспорт, отримати необхідні інструменти або ж навіть прийняти душ. Щоб «потрапити» на мапу локацій, компанія має пройти велоаудит та отримати сертифікати. Вони є 2-х зразків: Зелений та Золотий. Зелений – має прості умови отримання, Золотий, або Gоld більш «вимогливий». Сертифікат видається строком на 2 роки. Що цікаво, крім першого загального аудиту, компанію можуть перевірити інкогніто. Якщо виявлять порушення – сертифікат  можуть забрати.

— Я сам є активним користувачем велосипеда й залюбки підтримую усі сфери активного життя для киян. Вважаю, що Київ має розвиватися у європейському форматі. Зокрема  це стосується і велоінфраструктури. Ця програма допоможе зробити сервіс для веловласників у столиці більш зручним, — розповів Антон Тараненко, начальник Управління туризму та промоцій КМДА.

Учасниками програми можуть стати кав’ярні та ресторани, готелі, хостели, бізнес-центри, торгові центри, магазини та навіть заклади культури: музеї, галереї та інші.  Базовими для усіх є: наявність велопарковки з відеонаглядом або охороною. 

Одним із поштовхів до створення цієї програми стало ухвалення велоконцепції міста Києва у 2017 році. Завдяки цьому, у бюджет міста було закладено фінансування 7 проектів веломаршрутів, що наштовхнуло АВК долучитися до світової програми Bike Friendly. Першими учасниками сертифікаційної програми у Києві стали БЦ «Іллінський», юридична фірма EVERLIGAL, кавярня Sereda Vegan і ресторан «Тарас Бульба».

Програма відбувається за сприяння громадської активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та впроваджується Pact в Україні, проекту ЄС «Регіональний механізм розвитку громадянського суспільства країн Східного партнерства», Управління туризму та промоцій КМДА. 

Логотип Bike Friendly Company показує, що заклад підтримує здоровий спосіб життя, раціональний розвиток транспорту та є соціально відповідальним.
Робимо наше місто кращим разом!

vechirniykiev.com.ua/news/chotyry-kyivs-ki-kompanii-staly-bike-friendly