Главная > Все новости > Горячая тема > День музеїв у Києві: куди піти

День музеїв у Києві: куди піти

Фото: unsplash.com

У середу, 18 травня, у Києві відбудеться День музеїв. Деякі зі столичних культурних закладів підготували для відвідувачів лекції, концерти та екскурсії. Вхід до музеїв у цей день буде вільним.

Музей книги та друкарства України

О 14.00 розпочинаються майстер-класи «Скрипторій» та «Папірня» – з каліграфії гусячим пером та виготовлення паперу.

Центральною подією в святковій програмі стане лекція-концерт «Музика в українських стародруках». Він почнеться о 16:00. Відвідувачі зможуть почути чудове виконання стародавніх музичних творів народного артиста України Тараса Компаніченка.

Коли: 18 травня, 14.00 та 18.00.

Де: Лаврська, 9

Національний музей Тараса Шевченка

На безкоштовної пішохідній екскурсії «Шевченків Київ» мешканцям та гостям столиці запропонують подивитися на місто очима Тараса Шевченка. Він прожив у Києві загалом майже два роки і задокументував його у малярських творах та в понад сотні поезій. Під час прогулянки екскурсоводи познайомлять з історією Нової Забудови, Верхнього міста, Печерська й Подолу, і, звісно, з київськими сторінками біографії митця.

Коли: 18 травня о 15.00.

Де: бульвар Тараса Шевченка, 16.

Музей Булгакова

На веранді Музею Булгакова пройде благодійне чаювання. Благодійний внесок 100 грн за чаювання піде для закупівлі комплектуючих для тактичних аптечок. До всіх аптечок покладуть маленькі стікери з улюбленими рядками віршів донаторів та цитат з української поезії й літератури. Також у День музеїв у Музеї Булгакова вперше читатимуть твори письменника українською мовою. Для внутрішньо переміщених осіб участь у чаюванні — безкоштовна.

Коли: 18 травня, з 11:00 до 18:00.

Де: Андріївський узвіз, 13А.

Victoria Museum

11:00 — Лекція зберігача фондів Оксани Силки «Victoria Museum: сучасний інноваційний музей». 

13:30 — включення Вікторії Лисенко, присвячене темі «»Майбутнє музеїв в Україні. Які музеї визнає Європа» в прямому ефірі, трансляція в лекційній залі музею.

У приватному музеї костюма також у музеї плануються травневі музичні салони та освітні заходи.

Коли: 18 травня, 11.00 та 15.00.

Де: провулок Бутишів, 23.

Національний заповідник «Софія Київська»

У День музеїв усі охочі зможуть відвідати об’єкти культурно-історичної спадщини. Для відвідувачів будуть відкриті: територія Національного заповідника «Софія Київська», Кирилівська церква, Золоті ворота, Андріївська церква та її оглядовий майданчик. Вхід вільний.