Главная > Все новости > Анонсы > Департамент охорони культурної спадщини направив Фонду держмайна припис щодо укладання охоронного договору на Гостиний двір

Департамент охорони культурної спадщини направив Фонду держмайна припис щодо укладання охоронного договору на Гостиний двір

Департамент охорони культурної спадщини КМДА направив припис Фонду державного майна України щодо укладання охоронного договору на пам’ятку архітектури та містобудування місцевого значення Гостиний двір у десятиденний строк з моменту отримання припису. Про це йдеться у відповідному приписі.

Окрім того, Департамент також вимагає у десятиденний строк з моменту отримання цього припису надати на розгляд Департаменту науково-проєктну документацію на проведення невідкладних протиаварійних та реставраційно-відновлювальних робіт на зазначеному об’єкті культурної спадщини.

Нагадаємо, що у листопаді 2019 року Київська міська рада в черговий раз звернулася до Кабінету Міністрів із проханням передати на баланс столичної громади цю будівлю із зобов’язанням зберегти за нею функцію культурного закладу і не приватизовувати.

Київський міський голова наголошував, що столична влада очікує на передачу у власність громади Києва Гостиного двору, який суд повернув у державну власність. Місто готове взяти приміщення на баланс та привести його до належного стану.

Гостинний двір – торговельний комплекс на Контрактовій площі у Києві, збудований у 1809 році.

Джерело