Главная > Все новости > Анонсы > Дев’ять київських вистав увійшли до фіналу премії ГРА

Дев’ять київських вистав увійшли до фіналу премії ГРА

Організатори фестивалю Другого всеукраїнського театрального фестивалю-премії ГРА оприлюднили шорт-лист 12-ти кращих вистав України. З них – 9 столичних постановок.

Фінальний етап стартує 24 листопада, і вже міжнародне журі буде оцінювати вистави-номінанти. У глядачів, до речі, теж буде можливість переглянути вистави-фіналісти: протягом останнього тижня листопада у Києві відбудеться показ цих вистав на різних театральних майданчиках столиці.

Враховуючи масштаб і резонанс проекту, Спілка розширила перелік номінацій. Цьогоріч лауреати будуть визначатися, як і минулого року, у шести загальних номінаціях: За найкращу драматичну виставу, виставу для дітей; музичну виставу у жанрі опери/оперети/мюзиклу; хореографічну/балетну/пластичну виставу; виставу камерної сцени (до 150 глядачів); пошуково-експериментальну виставу (на перетині театральних / мистецьких жанрів) та шести індивідуальних: За найкращу жіночу роль; чоловічу роль; режисерську роботу; сценографію; хореографію; музичне рішення вистави. У підсумку найкращих гравців у ГРІ за театральний Оскар буде нагороджено Дипломом лауреата та грошовою винагородою на реалізацію нового творчого проекту.

ШОРТ-ЛИСТ ІІ Всеукраїнського театрального Фестивалю-Премії «ГРА»

Номінація «За найкращу драматичну виставу»:
1. Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра, ГО «Інститут дослідження театру «Шостий поверх» – «Погані дороги».
2. Національний академічний драматичний театр ім. І. Франка – «Коріолан».

Номінація «За найкращу виставу камерної сцени»: 
1. Київський академічний театр на Печерську, ГО «АРС МАГНА» – «Бог різанини».
2. Київський академічний театр «Золоті ворота» – «Фрекен Юлія».

Номінація «За найкращу виставу для дітей»:
1. Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва – «Король Дроздобород».
2. Рівненський академічний обласний театр ляльок – «Пливе човен, казок повен».

Номінація «За найкращу музичну виставу у жанрі опери/оперети/мюзиклу»:
1. Київський національний академічний театр оперети – «Скрипаль на даху».
2. Одеський національний академічний театр опери та балету – «Орфей і Еврідіка».

Номінація «За найкращу хореографічну/балетну/пластичну виставу»:
1. Академічний театр «Київ Модерн-балет» – «Спляча красуня».
2. Львівський національний академічний театр опери та балету ім. С. Крушельницької – «Правда під маскою»: «Пульчинелла», «Весна священна».


Номінація «За найкращу пошуково-експериментальну виставу»:
1. Київський академічний театр на Печерську – «Світ у горіховій шкаралупі».
2. Одеський академічний обласний театр ляльок – «Баби Бабеля»


«ГРА» («GRA» – «GreatRealArt») була заснована Національною спілкою театральних діячів України минулоріч. Подібний проект проходив вперше в історії країни і виявився успішним. 

Фестиваль має встановлені етапи і правила. «GRA» проводиться на конкурсній основі один раз на рік за підсумками минулого календарного року. Друга ГРА стартувала на початку поточного року і зібрала до розгляду прем’єри, що вийшли у період з 1 січня по 31 грудня 2018 р. Заявки надходили з різних регіонів України від різних за формою власності і форматом роботи театральних колективів. Кількість учасників, що пройшли технічний відбір, збільшилася з 70 до 83.  Далі Експертна Рада фестивалю (складається з відомих і компетентних театральних критиків, театро- і музикознавців) обрала 30 кращих. Саме вони потрапили дол онг-листа і продовжили боротьбу. Протягом березня-червня експерти подорожували містами України і переглядали вистави з лонг-листа наживо. 

Джерело