Главная > Все новости > Анонсы > Е-модуль — новий формат консультацій з громадськістю у Києві

Е-модуль — новий формат консультацій з громадськістю у Києві

Участь громадян у суспільному та політичному житті – один з елементів демократії, тому важливо, щоб кияни мали дієвий інструмент залучення у процес розробки та прийнятті рішень органів виконавчої влади.

Такою важливою складовою на цьому шляху стане новий е-модуль. Основним завданням якого є спрощення процедури інформування громадян про проведення публічних консультацій.

За практикою попередніх років, консультації дозволяють виявляти та усувати негативні наслідки публічно-правових рішень ще на стадії їх розробки. Тож, новий е-модуль надасть можливість киянам завчасно й без зайвих зусиль отримувати інформацію про консультації на теми, що їх цікавлять. Якщо раніше, щоб дізнатись дату проведення консультацій потрібно було декілька днів, а то й тижнів моніторити сайти райдержадміністрацій, комунальних підприємств чи установ, то тепер усі дані знаходитимуться в одному місці.

– Наш е-модуль спростить процедуру отримання інформації для громадян. Він матиме різні тематичні фільтри, наприклад, екологія чи забудови, також пошук за районами, форматами чи учасниками, – зазначив заступник керівника Центру публічної комунікації та інформації Дмитро Кулібаба.

Модуль буде розроблено на базі єдиного порталу Києва. Для користування онлайн-платформою користувачам потрібно буде зареєструватись. В процесі реєстрації вони зможуть бути як самостійними користувачами, так і долучатись до вже існуючих громадських організацій. Також для самостійних користувачів буде доступна функція створення власної громадської організації, модератором якої виступатиме користувач, що її створив.

Зареєстровані ГО матимуть змогу ставити питання, які надалі виносимуться на консультації. Щоб профільний департамент розглянув саме ці питання, потрібна згода на них мінімум 3-х ГО. Також у групових чатах члени організацій зможуть обговорювати ті чи інші поставлені запитання, або ж пропонувати свої варіанти.

Корисними функціями для усіх користувачів стануть сповіщення. За декілька днів до запланованої консультації, кожен, хто нею зацікавився, отримає сповіщення про дату, місце й час її проведення.

⁃ Окрім модуля, ми ще плануємо розробити мобільний додаток. Спільно з «кабінетом Киянина» він дасть можливість активним громадянам у повній мірі зі смартфону брати участь у консультаціях та долучатись до активних обговорень питань нашого міста, — зазначив Дмитро Кулібаба.

До кінця року планується тестування е-модуля у пілотних підрозділах, а вже з наступного — поширити на всі структурні підрозділи Київської міської державної адміністрації (КМДА).

Джерело