Главная > Все новости > Горячая тема > Економіка України скоротиться на п’яту частину цього року — ЄБРР

Економіка України скоротиться на п’яту частину цього року — ЄБРР

Фото: НБУ

За даними Європейського банку реконструкції та розвитку, економіка України скоротиться на п’яту частину цього року, а потім відновиться у 2023 році, якщо припинення вогню буде досягнуто через пару місяців. Про це пише Bloomberg.

У звіті ЄБРР йдеться про те, що такий економічний прогноз пов’язаний із серйозними негативними ризиками «у разі ескалації бойових дій або обмеження експорту газу чи інших товарів з росії».

Повномасштабне вторгнення росії в Україну спричинило найбільший шок у постачанні щонайменше від початку 1970-х років, зазначає ЄБРР. Війна перервала ланцюги постачання, погіршила стан на ринку енергоносіїв та загрожує експорту продовольства через ключові сільськогосподарські сектори обох країн.

«Наразі війна йде на територіях, які виробляють 60% українського ВВП», — йдеться у звіті ЄБРР.

Близько 30% підприємств зупинили виробництво, а споживання електроенергії оцінюється на рівні 60% від довоєнного рівня. Прогнози припускають, що перемир’я буде досягнуто протягом кількох місяців, а відбудова країни може розпочатися у 2023 році. В такому разі економіка країни зросте на 23% наступного року.

За прогнозами ЄБРР, російська економіка в цьому році скоротиться на 10%, а у 2023 році буде у стагнації. Російська рецесія може бути глибшою, якщо Європа приєднається до заборони на імпорт нафти або різко скоротить використання російського природного газу.