Главная > Все новости > Анонсы > Фестиваль Kyiv Photo Book презентує киянам унікальні видання

Фестиваль Kyiv Photo Book презентує киянам унікальні видання

15 вересня в столиці вдруге пройде фестиваль фотокниг / фотоальбомів Kyiv Photo Book.

На ньому буде представлено більше фотографів з-за кордону – з нішевими, тобто, рідкісними, і, як правило, малотиражними, книгами, які й у великих книжкових магазинах в Європі не знайдеш. Спочатку метою фестивалю була ініціація діалогу між тими, хто створює фотомистецтво в Україні, і всіма, кому це цікаво. Тепер, за словами організатора Дмитра Краковича, Київ може стати одним з майданчиків для міжнародного культурного обміну в сфері фотографії.За кількістю фотографічних арт-проектів Київ відстає від Парижа або Копенгагена, але, за артистичною їх цінністю, Україна – на рівні зі світовою художньою сценою.


АРТ-ЯРМАРОК

На фестивалі працюватимуть стенди видавництв, які є лідерами в Україні у виданні художніх фотокниг. Це «Родовід» і «Основи», Музей Харківської школи фотографії та IST Publishing, Magenta Art Books і інші.

Зі своїми книгами і авторськими відбитками будуть знані вітчизняні фотографи Ігор Гайдай та Олександр Чекменьов, а також молоді автори: Дмитро Купріян і Богдан Гуляй, Олена Сапонова і Меріен Морей та багато інших.

У студії на 4-му поверсі IZONE, крім лекцій про фотокниги і про фотографії, які організатори обіцяють анонсувати ближче до фестивалю, пройдуть відкриті презентації проектів фотокниг – тобто, ще не виданих книг. І, також, буде рев’ю проектів фотокниг, на якому автори майбутніх книг зможуть поговорити тет-а-тет з експертами – перевірити свої ідеї та отримати консультації.


ВИСТАВКОВІ ПРОЕКТИ

Окрім арт-ярмарки фотокниг від видавництв, галерей і фотографів, цього разу на фестивалі буде виставка приватних колекцій фотокниг, фотозінів, фотожурналів. Наприклад, відвідувачі зможуть погортати книги, які надасть проект «Бібліотека», міжнародний колектив, що працює в Лондоні, Берліні та Києві.

Ще одна експозиція – велика добірка номерів журналу «НАШ»Журнал видавався у Дніпрі (тоді – Дніпропетровську) у 1990-х – 2000-х і зафіксував народження і становлення нової української фотографії, став провідником нових трендів.

Власну колекцію фотокниг покаже і сам фестиваль Kyiv Photo Book.


ТОП-5 видань на Kyiv Photo Book


Видавництво «Родовід» презентує книгу From Dusk Till Dawn («Від заходу до світанку») Сергія Мельниченка, яка увійшла в шорт-лист національного конкурсу «Фотокнига року» премії Укрсучфото від журналу Bird in Flight у цьому році. І ця ж книга взяла перше місце в номінації «Візуальна книга» на конкурсі «Кращий книжковий дизайн», який проводився в травні на щорічному фестивалі «Книжковий Арсенал» (дизайнер книги – Олександр Биченко). From Dusk Till Dawn показує життя в найбільш густонаселеній країні світу, Китаї з точки зору стороннього спостерігача.


«Основи», серед інших цікавих книг, представлять«Soviet Modernism. Brutalism. Post-Modernism. Buildings and Structures in Ukraine 1955 – 1991»(«Радянський модернізм. Бруталізм. Постмодернізм. Будинки і споруди в Україні 1955 – 1991 рр.»). У книзі – близько 200 фотографій авторства Олексія Бикова, на яких зафіксовані в нинішньому стані історичні будівлі з усієї країни – післявоєнна радянська архітектура. Частина цих будівель перебуває під загрозою знищення. А критика і аналіз Євгенії Губкіної дають розуміння глобального, історичного і політичного контекстів модерністського руху в архітектурі.


«Світовий атлас вуличного мистецтва и графіті»від Magenta Art Books – це більш ніж 400-сторінковий збірник фотографій публічного міського арту з усіх регіонів світу, впорядковане й описане експертом з урбаністичного мистецтва, вченим і куратором Рафаелем Шактером.


«Резидент», офіційний дистриб’ютор в Україні видавництва TASCHEN – одного з найвідоміших своїми візуальними книгами видавництв в світі – привезе різноманітну підбірку книг. Серед них: «Ren Hang» («Рен Ханг») – єдина колекція, що охоплює всю кар’єру цього китайського фотографа, який два роки тому звів рахунки з життям, трохи не доживши до 30 років. Книга включає його знамениті роботи і безліч невідомих раніше фотографій. Його моделі, друзі, а в останні роки і фанати – оголені, найчастіше зняті на вулиці, в гілках дерев чи на дахах пекінських хмарочосів, тіла укладені як цеглини, голови обгорнуті восьминогами, частини тіла затягнуті телефонними дротами, що проростають квітами. На знімках – все що завгодно, що прийшло йому в голову. Фотографії Рена, зняті на плівку, виставлялися на більш ніж 20 персональних і 70 групових виставках за його коротку шестирічну кар’єру в таких рмістах як Токіо, Афіни, Париж, Нью-Йорк, Копенгаген, Франкфурт, Відень і в інших, навіть в Пекіні.


Рідкісні старі фотокниги будуть на фестивалі від вінтажного лавки «Антресоль». Наприклад, Пітер Поллак «З історії фотографії» зі знаковими роботами відомих світових фотографів ХХ століття. Фотоальбом вийшов в 1977 році в Нью-Йорку, а представлений переклад російською вийшов друком у видавництві «Планета», Москва, в 1983 році.


Kyiv Photo Book

Коли:
 15 вересня з 11:00 до 21:00.
Де: IZONE, вул. Набережно-Лугова, 8.
Вхід на фестиваль: 20 грн.
Детальніше на сайті фестивалю.

Фото Степана ЧЕПІЛЯ

Джерело