Главная > Все новости > Горячая тема > Генштаб скасував дозволи на пересування військовозобов’язаних

Генштаб скасував дозволи на пересування військовозобов’язаних

Генштаб відправив на доопрацювання рішення щодо видачі дозволів на виїзд військовозобов’язаним та наказав його скасувати. Про це повідомляє Головнокомандуючий Збройних сил України Валерій Залужний. 

Він також наголосив, що від самого початку цей документ не створював зобов’язань чи обмежень прав і свобод українців. За словами Залужного, Порядок надання дозволів стосувався виключно внутрішньої роботи ТЦК та СП.

Перед цим українські ЗМІ публікували інформацію нібито на засіданні з військовими Президент України Володимир Зеленський дав завдання головнокомандуючому Збройних сил України Валерію Залужному щодо скасування порядку отримання військовозобов’язаними дозволів на переміщення між областями України.

Зеленський нібито зазначив, що обмежувати конституційні права громадян під час воєнного стану може тільки уряд своїми актами, а не Міністерство оборони. Відповідно Президент доручив скасувати постанову від Генштабу для її подальшого доопрацювання.

Нагадаємо, раніше Генеральний штаб ЗСУ повідомив про необхідність військовозобов’язаних отримувати спеціальні дозволи від військкому для виїзду за межі області, де проживає громадянин, що стоїть на військовому обліку. Пізніше Зеленський у своєму відеозверненні пообіцяв розібратися із цією ситуацією, оскільки новий порядок від Генштабу викликав обурення серед українців.

#війна #війна в Україні