Главная > Все новости > Горячая тема > ІТ-компанія з Києва розробляла ПО для окупантів на сході України — СБУ

ІТ-компанія з Києва розробляла ПО для окупантів на сході України — СБУ

Фото: unsplash.com

Кіберфахівці Служби безпеки викрили київську ІТ-компанію, яка розробляла програмне забезпечення для окупаційних адміністрацій на сході України. Про це повідомили у пресслужбі СБУ.

За даними відомства, компанія, серед іншого, постачала ворогу програми для збору комунальних платежів. Отримані від мешканців окупованих населених пунктів гроші за комуналку йшли на фінансування угруповань так званих «л/днр», що беруть участь у війні проти України.

«За допомогою нелегального програмного продукту окупанти перерахували до «бюджету» бойовиків понад 10 млн у гривневому еквіваленті», — кажуть в СБУ.

Більш того, через онлайн-сервіс сплати за «комунальні послуги» загарбники отримували доступ до особистих даних місцевих жителів.

Там розповіли, що незаконний бізнес організувала керівниця компанії, яка укладала договори з представниками окупаційних адміністрацій на обслуговування їх комп’ютерних систем. А розробкою та адмініструванням ПО займались понад десять працівників. Щоб замаскувати свою протиправну діяльність, компанія розосередила їх у різних регіонах, серед яких були й тимчасово окуповані території України.

Послуги на розробку програм у компанії здебільшого замовляли захоплені окупантами підприємства та установи з постачання комунальних послуг.

Одному з учасників схеми вже повідомили про підозру за ст. 258-3 ККУ (сприяння діяльності терористичної організації). Зараз вирішується питання щодо оголошення про підозру іншим причетним.

 

СБУ заблокувала київську ІТ-компанію, яка розробляла програмне забезпечення для окупаційних адміністрацій на сході України

СБУ заблокувала київську ІТ-компанію, яка розробляла програмне забезпечення для окупаційних адміністрацій на сході України Кіберфахівці Служби безпеки викрили столичну компанію, яка займалася ІТ-підтримкою захоплених ворогом підприємств та установ у тимчасово окупованих районах Донецької та Луганської областей. Зокрема, постачала ворогу програмне забезпечення для збору комунальних платежів. Одержані від мешканців кошти керівники окупаційних адміністрацій направляли на фінансування угруповань так званих «л/днр», які беруть участь у повномасштабній агресії рф проти України. За допомогою нелегального програмного продукту окупанти перерахували до «бюджету» бойовиків понад 10 млн у гривневому еквіваленті. Крім того, через онлайн-сервіс сплати за «комунальні послуги» загарбники отримували доступ до установчих даних місцевих жителів. Встановлено, що цей незаконний бізнес організувала керівник компанії. Через особисті зв’язки вона укладала договори з представниками окупаційних адміністрацій на обслуговування їх комп’ютерних систем. Безпосередньо розробкою та адмініструванням програмного забезпечення займались більше 10 працівників. Для маскування протиправної діяльності їх розосередили у різних регіонах, у тому числі на тимчасово окупованих територіях. Серед основних «замовників» послуг були захоплені окупантами підприємства і установи газо- та водопостачання. Наразі одному з учасників схеми повідомлено про підозру за ст. 258-3 Кримінального кодексу України (сприяння діяльності терористичної організації). Питання щодо оголошення про підозру іншим причетним вирішується. Досудове розслідування триває. Заходи з викриття зловмисників проводили співробітники кіберпідрозділу та слідчі СБУ за процесуального керівництва прокуратури. #СБУ

Posted by Служба безпеки України on Wednesday, June 15, 2022