Главная > Все новости > Київ потерпає від диму

Київ потерпає від диму

Сьогодні зранку, 17 квітня, у Києві спостерігається значна задимленість. «Вечірній Київ» зробив відповідні фото у різних районах столиці.

За висновками рятувальників, значна частина задимлення в Києві є наслідком пожеж не тільки в зоні відчуження, а й пожеж у Київській області, у напрямку Житомира.
Про це повідомив мер міста Віталій Кличко.

Він підкреслив, що у зв’язку із задимленістю в місті, сьогодні та наступними днями будуть збільшені маршрути і кількість поливо-мийної техніки  на вулицях столиці.

– Будь ласка, залишайтесь вдома і не відкривайте вікна! – звернувся до киян Кличко.

Враховуючи ситуацію, фахівці закликають:

— обмежити перебування на відкритому повітрі;

— тримати вікна зачиненими, особливо вночі і рано вранці. При відкритті вікон завішувати кватирки зволоженою тканиною і періодично її змінювати;

— ввімкнути системи кондиціонування та очищення повітря;

— проводити вологе прибирання, корисно поставити ємності з водою, щоб підвищити вологість повітря;

— збільшити споживання рідини до 2-3 літрів на день для дорослих, зокрема рекомендується пити підсолену і мінеральну лужну воду, молочно-кислі напої (знежирене молоко, молочну сироватку), соки, мінералізовані напої, киснево-білкові коктейлі.

Якщо у вас з’явилася задишка, кашель або безсоння, необхідно звернутися до лікаря.

Джерела: https://vechirniy.kyiv.ua/, https://kyivcity.gov.ua/

One thought on “Київ потерпає від диму

  1. З ЧИМ ЦЕ ПОВ’ЯЗАНО. Зараз активний сезон масового опадання листя, у зв’язку з чим українці згадують про погані традиції — палити листя. Як зазначає управління екології Київської міської державної адміністрації, при згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму, до складу якого входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали та низка канцерогенних сполук. «Наприклад, тліюче листя й трава без доступу кисню виділяють бензопірен. Крім того, з димом у повітря вивільняються діоксини — одні з найбільш отруйних для людини речовин», — повідомили в управлінні у Facebook. До всього цього ще додається погодний фактор, уточнює синоптик Наталія Діденко. «Уже тривалий час над Україною переважає антициклональний характер погоди, коли опади малоймовірні, вітер або слабкий, або взагалі штиль», — написала вона у Facebook. За її словами, навіть від одного невеликого багаття в умовах антициклону і штилю дим поширюється на величезну територію району й горизонтально, і вертикально. Діденко додала, що найближчим часом розраховувати на зміну синоптичної ситуації не доводиться.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *