Главная > Все новости > Київ: у столиці вже 28 хворих на коронавірус. Карантин триває.

Київ: у столиці вже 28 хворих на коронавірус. Карантин триває.

У понеділок, 23 березня, Київ отримав ще 4 лабораторно підтверджених випадки на COVID-19.
Про це заявив мер Києва Віталій Кличко. Таким чином, у столиці вже 28 хворих на коронавірус. Про це мер Києва Віталій Кличко написав на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

«Сьогодні вдень ми отримали від Державної установи «Київський міський лабораторний центр МОЗ України» ще 4 лабораторно підтверджених випадки захворювання на коронавірус. Тобто кількість киян, що захворіли на COVID-19, зросла в столиці до 28 осіб», – повідомив мер столиці.

Серед нових 4 випадків – 17-річна дівчина, яка повернулася з навчання в Лондоні, 53-річна жінка, яка контактувала із хворим у Київській області. Жінка віком 28 років – повернулася з Австрії. Та 21-річний юнак, який контактував із хворим родичем.

Двоє пацієнтів перебувають в Олександрівській лікарні. А двоє – на самоізоляції лікуються вдома під контролем лікарів.

«Сьогодні, коли в Україну спецрейсами з-за кордону повертаються десятки тисяч українців, ми отримуємо загрозу можливого швидкого розповсюдження інфекції. Я звертаюся до МВС посилити контроль за дотриманням киянами суворих обмежувальних заходів, особливо тими, які прибувають у країну. А також – виконання підприємствами та установами заходів щодо організації дистанційної роботи співробітників. Ми повинні максимально обмежити кількість соціальних контактів!» – наголосив Віталій Кличко.

Нагадаємо, що у житлових будинках Подільського району триває дезінфекція місць загального користування.

Для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 працівниками комунальних служб Подільського району щоденно проводяться роботи з дезінфекції в житлових будинках: спеціальними дезінфікуючими розчинами обробляються перила, сходові клітини, ліфтові кабіни, ручки, вхідні двері у будинках. Наразі працівниками КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Подільського району м. Києва» продезіфіковано 451 будинок, до кінця дня планують обробити 731 житловий будинок.

Нагадуємо рекомендації КМДА, які можуть захистити вас від гострої респіраторної хвороби COVID-19:

  • обмежте соціальні контакти. За можливості, залишайтеся вдома і не виїжджайте в місто;
  • дотримуйтеся правил особистої гігієни, мийте часто руки з милом упродовж 20-ти секунд;
  • користуйтесь антисептиком, вміст спирту в якому не повинен бути менше 60-80%, уникайте дотиків до свого обличчя, не торкайтеся брудними руками своїх очей, носа та рота;
  • уникайте контакту з людьми із симптомами ГРВІ, з тими, хто має симптоми застуди, мінімальна дистанція – 1,5 метра;
  • термічно обробляйте продукти;
  • провітрюйте та зволожуйте приміщення, у якому перебуваєте;
  • при проявах симптомів захворювання – повідомте свого сімейного лікаря телефоном, щоденно будьте на зв’язку з сімейним лікарем та дотримуйтеся його рекомендацій, не відмовляйтеся від госпіталізації, якщо лікар вбачає таку необхідність.

Також у Києві працює цілодобова гаряча лінія «Порада лікаря за телефоном», куди можна звернутися у разі виявлення симптомів, схожих на ознаки коронавірусу, за номером: 15-83 — зі стаціонарного, 044-235-01-01 – з мобільного.

Джерело: https://podil.kyivcity.gov.ua