Главная > Все новости > Анонсы > Київська опера на Подолі відкриває сезон з оновленим приміщенням та прем’єрою еротичного трилера

Київська опера на Подолі відкриває сезон з оновленим приміщенням та прем’єрою еротичного трилера

НОВИЙ БРЕНД

38-ий сезон для закладу є особливим. По-перше, театр змінив свою коротку назву і відповідно фірмовий стиль – з абревіатури КМАТОБ (Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва) на лаконічну Київська опера.  

 У європейських містах працює одразу багато оперних театрів, і це нормально. Національна опера – класична, помпезна, трохи консервативна. Наша опера – інша, – пояснює директор-художній керівник Петро Качанов, який другий сезон очолює заклад. Гнучка в контексті репертуару, у ставленні до глядача, з новим інтер’єром. Прагнемо створити сучасну європейську оперу – своєрідний український Бродвей. У широкому контексті це означає інноваційні та сучасні вистави, шоу, видовища, на які підуть як юні, так і дорослі глядачі. 


КОМФОРТ ДЛЯ ВІДВІДУВАЧІВ

Вперше за багато років, за підтримки Департаменту культури КМДА, у приміщенні театру зробили повноцінний ремонт. Н
а це пішло 5,3 млн гривень, з них 300 тисяч – власні кошти закладу. 

Ще на вході відвідувачів зустрічає музика у відремонтованому фоє.

У глядацькому залі встановили нові комфортні крісла та пофарбували стіни. Також у театрі замінили коврове покриття, відреставрували декоративні елементи та модернізували систему вентиляції.

Глядачі мають змогу оцінити на виставах нове світлове та звукове обладнання.

Крім того, капітально відремонтовано вбиральні для глядачів на першому і другому поверхах – відтепер у них є красиві дзеркала, а також є кабінка для людей з інвалідністю. 

Біля глядацької зали встановили фотозону, розвісили світлини авторів, демонструють макети декорацій до різних вистав. 


РЕПЕРТУАР: нові балети та рок-опера
– Наш театр від початку був сімейним. Тому вдень у нас йдуть вистави для дітей, а кожної п’ятниці, суботи та неділі – вечірні вистави для дорослих, розповідає Петро Качанов. У театрі є повноцінний оркестр, балетна трупа і хор. Тому незрозуміло ставлення до театру як до дитячого закладу, тобто до чогось несерйозного. Ми хочемо це змінити. Щоб наш театр був повноцінною оперою, де можна буде подивитися будь-які вистави у модерній інтерпретації. Київський глядач дуже вибагливий і обирає, куди йому йти. Нам не вистачає нових сучасних постановок – і цього сезону ця ситуація зміниться.  Першою прем’єрою є еротичний трилер для дорослих «Весілля Фігаро» (14+). Від класичних постановок залишиться лише музика Моцарта. Обіцяють нове прочитання п’єси П’єра-Карона Огюстена де Бомарше, сучасні модерні прийоми сценографії та художнього оформлення. Опера виконується мовою оригіналу – італійською. – У наших планах – два балети, один мюзикл і рок-опера. Серед балетів, оновлений «Лускунчик», «Аладдін», музику до якого пише композитор Олександр Родін. У грудні готуємо продовження новорічного мюзиклу «Фабрика Санти» – «Санта-2». У лютому хочемо поставити рок-оперу «Сагайдачний. Штурм Москви» на музику Дмитра Саратського, керівника театру «Мізантроп». Автор лібрето і режисер – Дмитро Тодорюк. Ідея вистави бере початок з з оповідання Андрія і Лариси Ніцой. Це буде ідеологічне шоу, – поділився Петро Качанов. Окрім головної сцени, на другому поверсі театру працює ART-СЦЕНА на 122 глядацьких місць. Тут проходять камерні концерти, грають комічну оперу Доніцетті «Ріта».  


НАЙЦІКАВІШІ ПОДІЇ ОСЕНІ

ВЕСІЛЛЯ ФІГАРО Еротичний трилер на 2 дії (14+) Спокуса… Пастка… Підкуп… Весілля, яке може не відбутися… Двоє закоханих, яких могло і не існувати… Любов чи жорстокі ігри на межі людської адекватності і безумства?… Фігаро і Сюзанна. Хто вони?Є тільки 24 години, за які Він мусить знайти вихід із Замку графа Альмавіви, у якому двері зачиняються і відчиняються самі собою, стіни мають вуха, а в кутах ховаються привиди минулого. Тут більше не лунає сміх. Тут загубилася любов. А може, це все привиділося?…. Хто переможе в цій грі на виживання і отримає найсолодший трофей? Як весілля двох закоханих стане божевільним і найнебезпечнішим у їх житті днем? І де та межа підступності, за яку вони не наважилися би переступити? В. А. Моцарт, лібрето Лоренцо да Понте за однойменною п’єсою П’єра-Карона Огюстена де Бомарше.Виконується італійською мовою.

Коли: 19 та 28 вересня, 17 та 18 жовтня о 19:00.


І ЗНОВ ТРУБА МЕЛОДІЮ ЗАГРАЄ…
У концерті, присвяченому пам’яті артиста оркестру Романа Стадника, разом із симфонічним оркестром та хором театру візьме участь соліст Національної філармонії України, народний артист України В’ячеслав Самофалов. 

Коли: 24 вересня о 19:00 (ART-СЦЕНА театру).


ЛЕГЕНДА ПРО ВІЧНЕ КОХАННЯ
 
Балет на одну дію на музику Ф. Шуберта.Лібрето, хореографія, постановка – лауреат міжнародних конкурсів Артем Шошин.
З давніх давен блукали по небу дві зірки, яскраві та блискучі. Одна була гарячою, інша – холодною. А на землі в одному маленькому селі жила дівчина на ім’я Місяць. Вона покохала юнака на ім’я Сонце, який жив по сусідству.Між тим батьки дівчини засватали її за могутнього злого чаклуна на ім’я Ла-я. Він чарами намагався змусити Місяць стати його дружиною, але, попри всю свою могутність, нічого не зміг домогтися. Втративши надію, Ла-я вирішив розлучити її з Сонцем і задумав оселити кожного з них на одній з двох зірок, що сяяли на небі. Так дівчина опинилася на холодній зірці, а юнак – на гарячій. Але й це не давало спокою Ла-я, і він своїм чаклунством влаштував так, що гаряча зірка стала з’являлися на небі лише вдень, а холодна – лише вночі. 

Коли:  28 вересня о 19:00.


ВЕЧІР СУЧАСНИХ БАЛЕТІВ: Паперові тигри та Де ти? Одночасно дві прем’єри від baza.art people на музику сучасних зарубіжних композиторів.Два одноактні сучасні балети об’єднали однією темою сновидінь, розділившись при цьому в їхній реалізації та постановці. Уже відомий і звичний тандем двох хореографів  Катерина Водзянська і Анатолій Водзянський  цього разу розширює свої межі, висловлюючи асоціації, пов’язані з темою сновидінь, за допомогою руху, створюючи прем’єри кожен окремо. 

Коли: 9 жовтня о 19:00.


БЕРНСТАЙН STYLE
 Музика, танець і спів занурюють нас у гіпнотизуючий калейдоскоп мелодій Леонарда Бернстайна та Джорджа Гершвіна. Найкращі номери із мюзиклів «Вестсайдська історія», «Кандід», «Поргі і Бесс» – у виконанні солістів та оркестру Київської опери! 

Коли: 20 жовтня о 19:00 (ART-СЦЕНА театру).

Джерело