Главная > Все новости > Активисты района > Кличко каже, що влада навіть штраф не може виписати за знесення будинку Уткіна

Кличко каже, що влада навіть штраф не може виписати за знесення будинку Уткіна

Київський міський голова Віталій Кличко наголосив, що дозвіл на знесення будинку Уткіна в Києві не давали ні Київська міська державна адміністрація, ні Міністерство культури, ні Державна архітектурно-будівельна інспекція.

Як повідомляє Укрінформ, про це Кличко заявив у інтерв’ю Радіо НВ.

«Ні Київська міська адміністрація, ні Міністерство культури, ні ДАБІ, ніхто не давав ніяких дозволів на знесення цього будинку. І тому зараз прокуратура веде кримінальну справу щодо знесення цієї будівлі… Яким чином власник це зробив — буде відповідати перед законом», — зазначив столичний очільник.

За його словами, велика кількість історичних пам’яток перебуває на балансі у приватній власності.

«Ми не можемо нічого зробити, навіть штрафи не можемо виписати. Я тільки можу сказати декілька таких прикладів, які є. Будинок Сікорського. Вже листів я не знаю скільки направили до міністерства і зустрічі зробили також з Міністерством оборони, на балансі якого він знаходиться. Він руйнується, ми готові його відновити. Що стосується Гостиного двору така ж ситуація. Ми зарезервували гроші і готові його відновити. Але зараз якимось чином затягується процес», — розповів Кличко.

Як повідомлялося, міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що правоохоронні органи мають провести ретельне розслідування щодо того, хто дав «дозвіл» на знесення історичного будинку купця Уткіна в Києві.

За фактом демонтажу будинку Уткіна в Києві розпочато кримінальне провадження.

Прибутковий будинок Уткіна — історична будівля в центрі Києва, біля залізничного вокзалу. Архітектор — Олександр Вербицький. Будинком володів купець 2-ї гільдії Іван Якович Уткін, що займався продажем олійних фарб.