Главная > Все новости > Горячая тема > Кличко відхилив петицію про безготівкову оплату в маршрутках: причина

Кличко відхилив петицію про безготівкову оплату в маршрутках: причина

Мер Києва Віталій Кличко не підтримав петицію із проханням запровадити безготівковий розрахунок за проїзд у столичних маршрутках.

Звернення було створене у листопаді 2022 року і набрало необхідну для розгляду столичною владою кількість підписів — понад шість тисяч.

У петиції йшлося, що багатьом людям, які переважно користуються банківськими картками, а не готівкою, незручно їздити на маршрутках. Адже, в той час, як безготівкову оплату проїзду вже запровадили в усьому іншому громадському транспорті Києва, у маршрутках все ще приймають оплати лише готівкою.

У відповіді на петицію Кличко зазначив, що, згідно із розпорядженням КМДА від 27.04.2018 у всьому столичному пасажирському транспорті, незалежно від форми його власності, дійсно має бути створена автоматизована система обліку оплати проїзду (АСОП). Ця система була введена в дослідну експлуатацію восени 2018 року, а розпорядженням КМДА від 30.12.2022 строки такої дослідної експлуатації подовжили на період дії воєнного стану та дев’ять місяців після його завершення.

Також у відповіді йдеться, що КМДА веде перемовини з приватними перевізниками, які обслуговують столичні маршрутки, щоб вони теж запровадили цю систему. Проте це питання поки залишається відкритим.

«Питання впровадження та забезпечення можливості безготівкової оплати проїзду в маршрутних таксі можливе виключно за умови приєднання перевізників до АСОП», — зазначив Кличко у відповіді на петицію.

У громадській ініціативі «Пасажири Києва» зазначили, що питання безготівкової оплати в маршрутках «успішно відкладається на користь приватних перевізників з 2019 року».

«Приватні перевізники будуть щосили й надалі створювати супротив введенню безготівкових розрахунків, оскільки тоді будуть зрозумілі обсяги надприбутків, і не буде можливості маніпулювати нібито збитковістю перевезень та потребою підвищувати тарифи на проїзд. Банально, за десятки років роботи маршруток у міста немає навіть реальних даних для підрахунку обсягу пасажирів, які перевозяться маршрутками», — кажуть там.

Також активісти зазначили, що саме КМДА висуває вимоги до перевізників, проте там досі не змогли змусити власників маршруток перейти на безготівкову оплату проїзду.

Нагадаємо, також мер відхилив петицію проти забудови стародавніх печер часів Київської Русі, які виявили на Воздвиженці у жовтні 2022 року. Кличко пояснив, що земля, на якій розташовані печери, має власника, а право власності на майно є гарантованим державою.