Главная > Все новости > Горячая тема > Книга року ВВС-2022: оголосили переможців премії

Книга року ВВС-2022: оголосили переможців премії

Фото: facebook.com/Vikhola

Стали відомі переможці премії Книга року BBC-2022, яку «BBC News Україна» вручає у партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Так, книгою року BBC-2022 став роман «Танці з кістками. Медичний трилер» авторства Андрія Сем’янківа, відомого під псевдонімом MED Goblin. Сам автор зараз захищає Україну на фронті.

«Мені бракує слів. Це як з паралельного світу якась новина вклинилася. Не віриться. Я тільки можу подякувати людям, яким було цікаво, які ризикнули почитати дебютанта в художній літературі… Неймовірно радий, що люди зараз знаходять можливість читати. Чесно. Тому що я пробую, і мені не вдається це навіть, коли є час чисто психологічно. Тому я захоплююся людьми, які продовжують читати, як би не було важко», — прокоментував він свою перемогу.

У номінації «Дитяча книга року» перемогла книжка «Примари Чорної діброви» Андрія Бачинського. Як відзначили у журі, попри те, що ця книга була написана до повномасштабного російського вторгнення, вона відповідає на фундаментальне питання: як дуже різні люди можуть об’єднатися, щоб захистити свою землю та свою історичну спадщину від загарбників».

«Ця війна, оці всі події не ламають вас, а відповідно — не ламають нас. Це дає нам, авторам, і наснагу, і силу, і бажання далі писати й творити. І показує, що ми все це робимо не просто так», — каже Андрій Бачинський.

Премію у номінації «Книга року BBC — Есеїстика» здобуло видання «Дикий Захід Східної Європи» Павла Казаріна. Зараз автор також перебуває на фронті. У журі премії кажуть, що ця книга багато чого пояснює про те, як ми стали такими, якими є. А також показує, що ми не такі ідеальні, якими хочемо бачити себе в дзеркалі.

«Для мене справді дуже важливо, що книга пережила 24 лютого. І якщо, на думку моїх колег, на думку поважного журі, вона заслуговує на увагу, то це означає, що деякі речі, які були сформульовані впродовж останніх восьми років, ті зміни, які відбулися з нами з 14-го до 22-го року, вони є справді важливими», — наголосив Павло Казарін.

Нагадаємо, «Видавництво Старого Лева» перевидасть «Татусеву книгу» авторства Володимира Вакуленка — письменника, вбитого російськими окупантами на Харківщині навесні цього року.