Головна > Корисні поради для подорожей

Корисні поради для подорожей

13.04.2022

Якщо бронювати квитки за 2-3 місяці або за півроку до поїздки, вартість буде набагато нижчою, ніж за пару тижнів до бажаної дати відправлення. Підпишіться на розсилки компаній та сервісів з онлайн-пошуку квитків. Вони часто проводять акції, за якими можна придбати квитки з великою знижкою. Дивіться не прямі перельоти, а зі стиковками в інших країнах: так ви зможете не тільки заощадити, але й побачити інші місця по дорозі до пункту призначення.

Виберіть комфортне та доступне житло

Не обов’язково жити в центрі: готелі, що знаходяться в нетуристичних районах, як правило, значно дешевше і дістатися від них до основних визначних пам’яток не займе багато часу. Відмінний варіант для бюджетних подорожей – хостели та гестхауси. Причому зовсім не обов’язково брати ліжко в загальній кімнаті на 8-10 осіб: у багатьох з них є окремі номери для пар або невеликих компаній із зручностями на поверсі, а іноді й у самій кімнаті. Порівнюйте ціни на різних сайтах та обов’язково уточнюйте вартість у самому місці проживання: на офіційних сайтах готелів та хостелів ціни бувають нижчими, ніж у сайтів-посередників.

Якщо ви хочете почуватися як вдома, спробуйте орендувати квартиру або кімнату у власників на спеціальних сайтах з пошуку житла

Зробіть заздалегідь копію паспорта та візи або сфотографуйте документи на смартфон: вони можуть стати вам у пригоді в подорожі. А ось оригінали краще залишати в сейфі готелю чи хостелу на весь час подорожі.

Беріть у подорож зручний і практичний одяг та взуття, яке можна комбінувати між собою

Приготувавши речі в поїздку, ще раз перегляньте їх і відкладіть те, що навряд чи носитимете. Як правило, частина гардеробу, яку ми беремо у поїздки, так і залишається жодного разу не одягненою до кінця відпустки. Замість зайвих сорочок та суконь краще взяти змінну пару зручного взуття, толстовку з довгим рукавом та джинси, адже погода часто буває непередбачуваною навіть у теплих країнах.

Справжньою паличкою-виручалочкою у подорожах стануть вакуумні пакети та дорожні органайзери. Якщо скласти в такі пакети одяг, випустити повітря та закрити, то ви заощадите чимало місця у сумці чи валізі. Крім того, вони досить міцні, герметичні та водонепроникні, тому ви можете не турбуватися, що речі можуть зіпсуватися у разі дощу або якщо у валізі проллється рідина. Всі дрібниці, включаючи косметику, засоби гігієни, зарядні пристрої та інші аксесуари завжди будуть у цілості та безпеці, якщо упаковати їх у спеціальні дорожні чохли з відділеннями.
Важливо! Використовуйте таємні місця для зберігання цінних речей. Носити гроші та банківські картки у сумках чи кишенях буває небезпечно. В цьому випадку порятунком стане таємна кишеня невеликого розміру. Його можна легко сховати під одягом і не турбуватися за збереження цінних речей.

Не забудьте аптечку

Навіть якщо у вас є страховка, обов’язково візьміть із собою необхідний мінімум ліків: від головного болю та температури, алергії, укусів комах, від розладу кишечника на випадок отруєння, а також різні перев’язувальні матеріали: антисептики, пластирі, бинт та зеленку. Проконсультуйтеся з лікарем щодо необхідності покупки антибіотиків, тому що в багатьох країнах їх не можна придбати без рецепта.

Якщо ви збираєтеся за кордон, відключайте в телефоні мобільний інтернет і користуйтеся WiFi в громадських місцях, щоб по приїзді не отримати астрономічні рахунки за телефон. З включеною передачею стільникових даних є ризик заплатити зайві гроші, адже деякі програми виходять у мережу та оновлюються самі. Як правило, бездротовий інтернет є у багатьох готелях, кафе, парках та інших місцях. В крайньому випадку можна заощадити, купивши місцеву сім-карту з інтернет-трафіком.