Главная > Все новости > Кожна дитина заслуговує на щасливе дитинство та повноцінну родину

Кожна дитина заслуговує на щасливе дитинство та повноцінну родину

Кожна дитина має право на виховання в сімейному оточенні, незалежно від того, може її біологічна родина забезпечити нормальні умови життя та виховання чи ні. Сімейний затишок, тепло та любов — таку атмосферу намагаються створити у дитячих будинках сімейного типу. Це сім’я, яка бере на виховання та проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

В Дніпровському районі Києва функціонують два будинки сімейного типу (ДБСТ) створені на базі сімей, які виховують власних дітей та дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування.

Перший дитячий будинок у нашому районі був створений у 2013 році. На даний час подружжя, що стало батьками-вихователями виховує двох власних дітей та шістьох дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування (вихованців).

У 2015 році розпочав функціонування ще один будинок сімейного типу, в якому виховується одна власна дитина та п’ять дітей-сиріт з однієї родини (чотири брати та одна сестра).

Батьки — вихователі влаштовують дітей до навчальних закладів, організовують лікування, знаходять спільну мову з соціальним оточенням. В будинках, де проживають діти, створені всі належні умови для розвитку, виховання та проживання. Родина організовує оздоровлення для дітей, батьки-вихователі намагаються проводити разом більше часу.

Перед тим, як стати батьками-вихователі кандидати проходять спеціальне навчання та регулярно беруть участь у заняттях з підвищення кваліфікації під керівництвом професійних психологів, педагогів, лікарів.

З моменту свого створення дитячі будинки сімейного типу супроводжують фахівці із соціальної роботи, які надають консультації батькам щодо особливостей виховання дітей-сиріт, розв’язання конфліктних ситуацій, сприяють налагодженні позитивних взаємостосунків із соціальним оточенням.

Якщо ви маєте бажання стати батьками-вихователями ДБСТ, звертайтеся до Дніпровського районного в місті Києві центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за телефонами: 068-441-95-65, 050-922-60-24, 093-132-11-16.

Довідково.

Дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ) — окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних.

Дитина в ДБСТ:

 • зберігає статус сироти або позбавленої батьківського піклування та користується всіма відповідними пільгами;
 • перебуває у ДБСТ до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічному, вищому навчальному закладі I-IV рівня акредитації — до його закінчення, але не пізніше досягнення нею 23-річного віку.

Прийомні батьки і батьки-вихователі — це особи, які взяли на виховання і спільне проживання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Особливості утримання дітей в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу:

 • При влаштуванні дітей у прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу за вихованцями зберігається право на житло і майно, що їм належить. За їх збереження до досягнення дитиною повноліття відповідають органи опіки і піклування;
 • Держава надає родинам, які беруть на виховання дітей, матеріальну і соціальну підтримку;
 • Вихованці прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу перебувають на державному забезпеченні;
 • Кожен місяць батькам виділяються кошти на харчування вихованців, виходячи з натуральних норм їхнього забезпечення, придбання для них одягу, взуття, медикаментів, предметів особистої гігієни, іграшок, книг, інвентаря й устаткування, а також кошти на оплату комунальних послуг;
 • Батьки-вихователі дитячого будинку сімейного типу отримують грошове утримання за виховання дітей;
 • У випадку прийомної родини такі виплати не передбачені;
 • Фінансування дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей відбувається з відповідного місцевого бюджету.

Не можуть бути прийомними батьками і батьками-вихователями особи:

 • визнані у встановленому порядку недієздатними чи обмежено дієздатними;
 • позбавлені батьківських прав;
 • колишні опікуни (піклувальники, усиновителі), позбавлені права через неналежне виконання покладених на них обов’язків;
 • за станом здоров’я не можуть виконувати зобов’язань щодо виховання дітей (інваліди I – II групи, особи, які мають глибокі органічні ураження, алкогольну і наркотичну залежність, хворі на СНІД, відкриту форму туберкульозу, психотичні розлади, особи, у яких офіційно зареєстровані асоціальні прояви, схильність до насильства);
 • з якими на спільній житловій площі проживають члени родини, котрі мають глибокі органічні ураження нервової системи, хворі на СНІД, відкриту форму туберкульозу, психотичні розлади, особи, у яких офіційно зареєстровані асоціальні прояви, схильність до насильства.

Підготовлено відділом з питань інформаційної політики за матеріалами Дніпровського районного в місті Києві центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді