Главная > Все новости > Мешканці Виноградаря отримують очищену по-новому воду

Мешканці Виноградаря отримують очищену по-новому воду

Ми відкриваємо крани і п’ємо воду. Ми не замислюємося, звідки ця вода потрапляє до наших квартир, що очистка та знезараження річкової води – це складний та вартісний процес. Всього у Київводоканалі 26 артезіанських водопровідних насосних станцій. На 14 з них для знезараження води використовують рідкий хлор. Проте робота з хлором є небезпечною та шкідливою для персоналу. А у разі витоку цієї речовини буде катастрофічна ситуація для мешканців прилеглої території. Тому все більше водопровідних станцій переходять на сучасніший спосіб очистки – гіпохлоритом. На одній з таких станцій й побувала «Вечірка».

На водопровідній насосній станції «Виноградар-1» декілька місяців тому встановили сучасне обладнання з виробництва гіпохлориту. Відтепер тут замість цистерн з рідким хлором стоять цистерни з таблетованою сіллю.

– Хлор небезпечний для персоналу. Несе ризики особливо в період, у якому зараз перебуває наша країна. Звичайно, ми підняли рівень безпеки по об’єктах, застосовано відповідні заходи. Але у перспективі ми бачимо перехід на гіпохлорит. На добу потрібно 50 кг солі. Ми забираємо звідси газоподібний хлор. Адже на сіль переходить вся Європа. Крім того, нове обладнання більш автономне і участь людини мінімізована, – розповідає заступник генерального директора Київводоканалу Вадим Сторожук.

Насосна станція виробляє близько 10 тисяч куб. метрів води на добу. Гіпохлорит для знезараження води виробляється з солі, яка методом електролізу розщеплюється на гіпохлорит та водень. І хоча здається, що у процесі задіяне звичайну сіль, але це не зовсім так – це 99% сіль без домішок. Чим чистіша сіль, тим довше термін служби електролізної установки, пояснюють працівники Київводоканалу.

І хоча знезараження води хлором більш дешевий спосіб, ніж гіпохлоритом, працівники підприємства обіцяють, що мешканці Виноградаря не відчують подорожчання. А от присмак води може змінитися. І підкреслюють, що у Європі на очищення води за допомогою гіпохлориту перейшли вже давно, адже це безпечніше.

Джерело