Главная > Все новости > Активисты района > Метро на Виноградар: як справи?

Метро на Виноградар: як справи?

На своїй сторінці у Facebook депутат Київської міської ради Олексій Окопний повідомив про результати комісії транспорту щодо будівництва метро на Виноградар. Він написав:

«Сенсацій по #метроНаВиноградар сьогодні не чекав – їх і не було. Зате прийшли одразу два діаметрально протилежні «керівництва» метробуду. Одне запевняє, що метро будується за графіком, інше – що все пропало.

З того всього ми з колегами, як #комісіятранспорту, затребували у метробуду звіт про використання бюджетних коштів. Які обсяги виконали, які акти підписані, які матеріали закупили, з ким розрахувалися?

Також запросимо на сесію Київради представника міської прокуратури, щоб поінформували про розслідування щодо витрат тих же бюджетних коштів. Думаю, Віталій Кличко підтримає цю пропозицію комісії.

Що цікаво з технічної та організаційної точки зору?

Щит на «Мостицьку» завезуть у березні. Місяць триватиме його монтаж, запустять у квітні. Він має пройти під землею 1,3 кілометра до станції «Сирець». Це буде один тунель. По часу така проходка займає десь півроку. Там, на «Сирці», щиту ніде розвернутися, щоб пройти в зворотному напрямку. Тому, коли він вийде на поверхню, його демонтують і знову перемістять на «Мостицьку». І звідти повторно запустять до «Сирця» тепер уже для прокладення другого тунелю. Це ще півроку, десь до середини весни 2021-го.

Одночасно з роботами під землею відбуватиметься будівництво тунелів відкритим способом від «Мостицької» у бік станції «Проспект Правди» і станційних комплексів.

Авансовий платіж, який метробуд отримав у 2018 році при укладенні договору, на даному етапі повністю забезпечує фінансування. А ті кошти, що закладені на будівництво метро в бюджеті-2020, будуть направлені на розробку проектів і перекладення інженерних мереж, які потрапляють у зону робіт.

Ризиками для зриву строків теоретично можуть бути рішення судів із повним блокуванням рахунків підприємства чи слідчі дії. Та «Київметробуд» запевняє, що зараз повністю дотримується плану-графіку робіт і співпрацює з правоохоронними органами. Зарплату працівникам платять, постачальникам за матеріали і обладнання теж. Боргів не мають.

Планував коротко, а все одно лонгрід вийшов)

Відео тут, це було перше питання — https://www.youtube.com/watch?v=xsWjXAxnq-s

Як ви розумієте, питання #метро тримаю на контролі. Обов’язково зробимо виїзне засідання на будівельний майданчик. Всі питання, на які не отримали відповіді сьогодні, будемо з Вадим Сторожук ставити знову, і якщо треба, то не один раз.»