Главная > Все новости > Горячая тема > Мобільні крематорії та депортація: радник мера Маріуполя розповів про ситуацію в місті

Мобільні крематорії та депортація: радник мера Маріуполя розповів про ситуацію в місті

Фото: t.me/mariupolrada

Окупанти продовжують зачищати вулиці Маріуполя від тіл загиблих, а також облаштовують мобільні крематорії. Про це написав радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко на своєму Telegram-каналі. 

За його словами, наразі битва за Маріуполь у розпалі, окупанти не мають суттєвого просування в середині міста, тому намагаються приховати кількість вбитих ними мирних жителів. 

Так, вулиці міста продовжують зачищати від тіл маріупольців, убитих російськими військовими. Зокрема, окупанти майже заверщили зачистку Лівобережного району. 

«Підготовлено місто для роботи крематорію — промзона складів по Володарському шосе в районі «Метро». Окупанти використовують великі складські холодильники промскладів для зберігання тіл. Зона кремації під посиленою охороною, що фактично унеможливлює отримання візуального підтвердження зсередини», — написав Андрющенко.

Він зазначив, що окупаційна псевдовлада не з’являється серед людей. Її можна побачити лише у пунктах роздачі їжі в «Метро». Водночас із міста масово депортують мирне населення.

«Окупантами масово поширюється інформація через Viber-групи та Telegram-канали про «лагідне» ставлення та зустріч «росіі з братні ми обіймами». У Таганрозі депортованим видають по 10 тисяч рублів та вибір регіонів для подальшого. Всі регіони є економічно депресивними», — написав Андрющенко.

При цьому, за його словами, зростає рівень фільтрації депортованих містян. Під жорстку фільтрацію підвадають всі жителі міста віком від 18 років незалежно від статі. Радник мера Маріуполя зазначив, що близько 5% людей не проходять фільтрацію через проукраїнську позицію і зникають. Зараз міська влада працює над встановленням їхнього подальшого місцеперебування.