Головна > Всі новини > Гаряча тема > На Гончара почали розбирати історичну споруду, але втрутились активісти

На Гончара почали розбирати історичну споруду, але втрутились активісти

В центрі Києва, на вулиці Олеся Гончара, 60, хотіли розібрати частину історичної пам’ятки, але після втручання активістів роботи зупинили. Про це повідомив волонтер та юрист ГО “Мапа Реновації” Дмитро Перов.

Він розповів, що днями будівельники почали розбирати 110-річний цегляний місток садиби Лапинських. Ця мала архітектурна форма була зведена у 1908 році з київської жовтої цегли. Колишня садиба Рудольфа Штейнгеля на початку XX століття була продана сім’ї Липинських, які на нижній частині домоволодіння спорудили серію нових будівель у неоготичному стилі комплексу.

За словами Перова, місток має охоронний статус пам’ятки архітектури національного значення та є невід’ємною частиною архітектурного ансамблю садиби Лапинських. Тому проводити там будь-які демонтажні роботи без погодження пам’яткоохоронних органів — незаконно. Робітники ж заявили, що потім збудують такий самий місток, бо цей начебто перебуває в аварійному стані.

Після втручання активістів та розголосу демонтаж історичного містка призупинили. Коли активісти прийшли зафіксувати незаконні руйнування, до них вийшов чоловік, що представився головою ОСББ будинку. Він послався на непорушність права приватної власності, тож, на його думку, ОСББ має право перебудовувати історичну споруду.

Перов своєю чергою нагадав, що, згідно із законом про охорону культурної спадщини, перебудова пам’яток заборонена. Штраф за це складає 17 тисяч гривень, а на виконавців робіт чекає кримінальна відповідальність за ст. 298 КК України (незаконне знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини).

Активісти направили звернення в поліцію, а також звернулися до контролюючих органів — Міністерства культури та інформаційної політики України та Департаменту охорони культурної спадщини КМДА. Проте там досі ніяк не відреагували.