Главная > Все новости > Горячая тема > На Каннському фестивалі покажуть фільм «Маріуполь-2»

На Каннському фестивалі покажуть фільм «Маріуполь-2»

Прем’єра фільму «Маріуполь-2» убитого в Маріуполі литовського режисера Мантаса Кведаравічюса відбудеться на 75-му міжнародному Каннському кінофестивалі. 

У Литовському кіноцентрі повідомили, що стрічку покажуть 17 травня у межах спеціальної програми «Каннська прем’єра».

Фільм «Маріуполь-2» — друга стрічка Кведаравічюса. Режисер не встиг закінчити її через загибель.  

«Маріуполь-2» Кведаравічюса розповідає про будні міста, яке щодня руйнують російські загарбники. Прем’єру в Каннах будуть супроводжувати слова, які пояснюють рішення режисера повернутися до заблокованого Маріуполя.

«Знаєте, що було зовсім неймовірно в Маріуполі? Ніхто не боявся смерті, хоч і думав, що боїться. Смерть уже була тут, і кожен хотів померти осмислено. Люди допомагали один одному навіть із ризиком для життя. Вони курили на вулиці і балакали, навіть коли падали бомби. Грошей більше не існувало, тому що життя стало занадто коротким, щоб про них думати», — йдеться у тексті-презентації до фільму.

Зазначимо, прем’єра першої стрічки «Маріуполь» відбулася на Берлінському кінофестивалі. Мантас Кведаравічюс завершив роботу над фільмом в 2016 році. Під час війни режисер повернувся до вже заблокованого на той час Маріуполя, аби зафільмувати війну та історії жителів. Про його смерть стало відомо на початку квітня.

#війна в Україні #маріуполь