Главная > Все новости > Горячая тема > На Київщині окупанти вбили 900 мирних жителів

На Київщині окупанти вбили 900 мирних жителів

У районах Київської області, що були під російською окупацією, рашисти вбили 900 цивільних громадян.

Про це повідомляє поліція Київської області. 

Станом на 15 квітня кількість виявлених громадян України, які були вбиті російськими солдатами, досягне цифри у 900 людей, з них 350 – у Бучі.

Сьогодні буде перейдена межа у 900 загиблих цивільних людей — підкреслюю, цивільних — тіла яких ми виявили та передали для проведення судово-медичних експертиз для детального огляду. Всі ці люди загинули від рук російської армії. Найбільше жертв у Бучі – більше 350 тіл загиблих. Значно менше у Вишгородському та Броварському районах. Розбір завалів у Макарові та Бородянці продовжується, ми впевнені, що там під завалами ще є тіла загиблих.

За даними Нєбитова, в Київській області було тимчасово окуповано 180 населених пунктів. За його словами, у звільнених районах знайдено дуже багато «братських могил». Більша частина людей убиті зі стрілецької зброї.

У Бучі виявлено дві великі братські могили, 40 тіл у першій та 57 — у другій. З 40 тіл у першій могилі 95% убиті зі снайперської або стрілецької зброї. Людей просто розстрілювали на вулицях, і це зафіксовані факти, є покази свідків та відео.

Також знайшли шість убитих та похованих у одній могилі у селі Шевченкове. Одного з чоловіків убили, коли він намагався захистити місцевих жінок від насилля, другого – коли він їхав на велосипеді. Також у цій могилі виявлено талі двох братів — місцевих цивільних. Ці люди не мали ніякого відношення до ЗСУ або Територіальної оборони. Обставини вбивства інших з’ясовуються.

«За даними Нацполу Київської області, у селі Гавронщина російський БМП розстріляв одну з машин, яка рухалась по зеленому коридору евакуації у складі великої колони. Ця машина була позначена відповідним чином, в машині перебували шестеро людей, в тому числі діти. Загинули п’ять громадян, чоловік, що вижив, отримав дуже важкі поранення. Убитих поховали свідки цього злочину, наразі вже проведено ексгумацію тіл, проводиться судово-медична експертиза», — розповіли у поліції.