Главная > Все новости > На Контрактовій площі з насильством боротимуться тінями

На Контрактовій площі з насильством боротимуться тінями

Сьогодні у рамках закінчення міжнародної акції «16 днів проти ґендерного насильства» біля пам’ятника Григорію Сковороди  відбудеться перформанс під гаслом «#НеМовчиПроВажливе», на якому перехожі символічно захищатимуть жертв насильства

10 грудня із 18:00 до 19:00 біля пам’ятника Григорію Сковороди пройде перформанс під гаслом «#НеМовчиПроВажливе», організований Київським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Акція #НеМовчиПроВажливе розкриває тему гендерно обумовленого та домашнього насильства за допомогою сучасної молодіжної технології перформансу. На місці проведення акції встановлюється спеціальна конструкція з проектором та просвітним білим полотном, на яке здійснюється проекція певної сцени насильницьких дій, при цьому всі герої зображені тінями. Кожен охочий стає у промінь проектору таким чином, аби його тінь опинилась між жертвою та кривдником і має зафіксувати власну тінь на екрані. Таким чином картина із зображення сцени насильницьких дій перетворюється на зображення сцени захисту від насильства.

За рахунок індивідуальної участі в акції всі події відбуваються максимально безконтактно, тобто із дотриманням всіх існуючих протиепідемічних норм.

Організатори планують робити фотографії сцен захисту і викладати їх у соціальних мережах із хештегом #НеМовчиПроВажливе. Під час акції відбудеться розповсюдження інформаційних матеріалів із номерами «гарячих» ліній щодо насильства в сім’ї.

Акція #НеМовчиПроВажливе розкриває тему гендерно обумовленого та домашнього насильства

У рамках акції, яка триває з 25 листопада до 10 грудня, спеціалісти мережі центрів соціальних служб столиці долучились до проведення перформенсу «Не мовчи про важливе» у Голосіївському, Деснянському та Подільському районах. Заходи проводили співпраці зі Службою у справах дітей та сім’ї і КМЦ «Родинний дім».

У випадках вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі. можна звернутися на гарячу лінію для осіб, які постраждали від домашнього насильства «15-00»

Протягом акції працівники КМЦСССДМ надавали фахові консультації на кризовій лінії ГО «Ла-Страда» з питань домашнього насильства, розповсюджували друковану продукцію з координатами, куди звернутися за допомогою у ситуації насильства.

Джерело