Главная > Все новости > На «Коронації слова» нагородили кращий твір про Київ

На «Коронації слова» нагородили кращий твір про Київ

6 червня в Колонній залі КМДА відбулася урочиста церемонія нагородження переможців 19-го Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова».

Окрема спецвідзнака від КМДА – конкурс малої прози «Як тебе не любити…», у якому розглядалися твори, присвячені Києву. Цьогоріч на нього надійшло понад 30 рукописів не лише з Києва, а й з інших міст України та навіть з-за кордону.

Володарем першої премії став Сергій Леоненко за оповідання «Колискова для Проні». Нагороду переможцю вручила директорка Департаменту культури КМДА Діана Попова.

– У Києві я мешкаю майже 20 років, відтоді як у 1999 році приїхав навчатися в університеті. І дуже подобається місто, особливо Поділ, – поділився Сергій Леоненко. – Якось гуляв там, і мене зворушив музикант, який грає на фортепіано на початку Андріївського узвозу. Помітив, що зовсім поруч знаходиться пам’ятник Проні Прокопівні. І вигадав історію, як Проня ожила. І начебто вони знайомі між собою. У моєму творі також є він і вона – це молода закохана пара, які гуляли та підійшли послухати музиканта. Там є невеличка колискова, яку музикант заспівав для Проні. Також в оповіданні розповідаю про різні місця Подолу – липу, церкви, ресторан «За двома зайцями».

На конкурс «Коронація слова» Сергій надіслав свій рукопис вперше.

– Моя спеціальність – «Землевпорядкування», але працюю 3D-аніматором, створюю анімацію для мультфільмів, ігор. Наприклад, анімував такі стрічки, як «Микита Кожум’яка», «Викрадена принцеса», «Ескімоска»,  розповів автор.  Мати працювала в бібліотеці, я там виріс. Тому з дитинства маю любов до книжок, улюблені письменники – Бах і Коельо. «Ілюзії» Баха – моя настільна книжка, перечитував багато разів. Також подобається фентезі, твори Толкієна. Писати почав з університету. Найбільше цікава дитяча тематика, фентезі, психологія з легким сюжетом, але підтекстом. Нещодавно також переміг у конкурсі «Напишіть про мене книжку» від видавництва «Фонтану казок». І до друку готується моя книжка фентезі для дітей.

Джерело