Главная > Все новости > Анонсы > На Подолі після реставрації відкриють музей

На Подолі після реставрації відкриють музей

26 вересня урочисто презентують оновлену експозицію Музею «Кам’яниця київського війта» ДІАЗ «Стародавній Київ» (вул. Костянтинівська 6/8). Початок о 15:00.

Експозиція присвячена біографії унікальної кам’яниці на вул. Костянтинівській, 6/8, що особою першого власника укорінена в історії самоврядування міста, а об’єктивними реаліями пристосування в ХVІІІ – ХІХ ст. документує окремі сторінки історії благодійності в Києві.

Будинок відкривається після ремонтно-рестравраційних робіт. 

Експонати Музею розповідають про історію надання Магдебурзького права Києву, про інститут війтівства та урядовий устрій києво-подільської автономії, про будівельну історію подільської кам’яниці в контексті відродження мурованої архітектури, про ґрунтоване на громадянських патріотичних засадах корпоративне (цехове, братське) доброхотство суб’єктів міського права, про роль козацького фактора і взаємини міщан з монастирською юрисдикцією, про ліквідацію Магдебурзького права і перепрофілювання пам‘ятки під один з перших закладів імперської офіційної благодійності, що ґрунтувалася на інтелектуальних модах європейського Просвітництва. 

Відкриття відбувається в рамках проведення «Днів Європейської спадщини» у Києві.