Главная > Все новости > На Житньому ринку встановили перший компостер для органічних відходів

На Житньому ринку встановили перший компостер для органічних відходів

У рамках «Міського сафарі» – Лабораторії інноваційного розвитку від ПРООН в якості експерименту на Житньому ринку встановили компостер та завантажили перший кубометр органіки.

Про це повідомляють «Агенти змін» та «Культурні географії». 

Чому це так важливо? Річ у тім, що Житній ринок, як і всі продуктові ринки, має велику кількість органічних відходів. Доля цієї органіки класична – її вивозять на сміттєзвалища, де вона перетворюється на головний біль. Те органічне сміття, що перебуває в пластикових пакетах і не має доступу до кисню, в процесі гниття виділяє метан. Цей газ є легкозаймистим і може стати причиною пожежі, в якій горітимуть ще й пластик та полімери. До того ж, це один з основних газів, що спричиняють парниковий ефект.

 Органічні відходи можна перетворити на цінне добриво, а головний біль  на фінансову вигоду. Для цього можна використати класичне природоорієнтоване рішення  компостер. Це контейнер для контрольованого перетворення органіки на біогумус за допомогою бактерій та черв’яків. Перший компостер буде простим та швидким у реалізації. Це два ящики об’ємом в один кубометр кожен. Першочергово органічні відходи потрібно буде завантажити в один із ящиків. Далі відходи періодично перекидатимуть із наповненого ящика в порожній. Так компостування проходитиме швидше й рівномірніше, – розповідає кураторка проєкту Настя Іщенко з «Агентів змін».Команда експерименту: Богдан Макаренко, Євгенія Сукретна, Яна Боброва, Діана Щербініна, Катерина Верета, Вікторія Борсук, Лариса Білозерова.

«Агенти змін» фасилітують роботу п’яти команд волонтерів над природоорієнтованими експериментами на Подолі. Ініціатор «Міського сафарі» – Лабораторія інноваційного розвитку ПРООН (UNDP Ukraine / ПРООН в Україні). Докладніше про ініціативу: «Сафарі для громад» від ПРООН.

Джерело