Главная > Все новости > Анонсы > Навіщо мешканцям Подолу «підсолюватимуть» воду?

Навіщо мешканцям Подолу «підсолюватимуть» воду?

На насосній водопровідній станції «Виноградар-1» знезаражуватимуть воду по-новому – за допомогою солі. Тут впровадили знезараження водопровідної води гіпохлоритом натрію, який виробляють з 99%-ї солі, та відмовилися від очищення води рідким хлором, який закуповували у «Дніпроазот».

Насосна станція «Виноградар-1» забезпечує водою майже 50 тисяч киян, які мешкають на Виноградарі та Вітряних горах.

Роботи тривали близько 2 років. Кошторисна вартість – 32 млн грн.

Робота з хлором є небезпечною. У разі витоку цієї речовини складеться катастрофічна ситуація для мешканців прилеглої території. Тому все більше водопровідних станцій переходять на сучасніший спосіб очистки – гіпохлоритом.

Відтепер тут замість цистерн з рідким хлором стоять цистерни з таблетованою сіллю. Гіпохлорит для знезараження води виробляється із солі, яка методом електролізу розщеплюється на гіпохлорит і водень. Головний інженер – заступник директора Департаменту експлуатації і водопровідного господарства ПрАТ «АК «Київводоканал» – Володимир Костюк розповідає:

Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв спробував воду, очищену по-новому, і говорить – смачно.

– Стратегічне рішення позбутися хлору було прийнято приблизно 1,5 року тому. Зараз відбувається переведення локальних станцій на інші технології. І наступного року буде виключено хлор на Дніпровській водозабірній станції. Тобто є послідовні кроки, план і стратегія. Місто переходить на сучасні європейські способи знезараження води, — зазначає Петро Пантелеєв.

Голова правління ПрАТ «АК «Київводоканал» Дмитро Новицький:

– Ми плануємо у майбутньому проводити такі самі реконструкції на інших насосних станціях. За останні 3 роки ми вже переобладнали 7 насосних станцій. 20 підвищувальних насосних станцій, зроблених за рахунок Світового банку, також були завершені у цьому році. Системну роботу «Київводоканалу» спрямовано на підвищення якості питної води.

Також на брифінгу наголосили, що Київ готовий підключати нових споживачів до мереж міста.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *