Главная > Все новости > Анонсы > Навіщо мешканцям Подолу «підсолюватимуть» воду?

Навіщо мешканцям Подолу «підсолюватимуть» воду?

На насосній водопровідній станції «Виноградар-1» знезаражуватимуть воду по-новому – за допомогою солі. Тут впровадили знезараження водопровідної води гіпохлоритом натрію, який виробляють з 99%-ї солі, та відмовилися від очищення води рідким хлором, який закуповували у «Дніпроазот».

Насосна станція «Виноградар-1» забезпечує водою майже 50 тисяч киян, які мешкають на Виноградарі та Вітряних горах.

Роботи тривали близько 2 років. Кошторисна вартість – 32 млн грн.

Робота з хлором є небезпечною. У разі витоку цієї речовини складеться катастрофічна ситуація для мешканців прилеглої території. Тому все більше водопровідних станцій переходять на сучасніший спосіб очистки – гіпохлоритом.

Відтепер тут замість цистерн з рідким хлором стоять цистерни з таблетованою сіллю. Гіпохлорит для знезараження води виробляється із солі, яка методом електролізу розщеплюється на гіпохлорит і водень. Головний інженер – заступник директора Департаменту експлуатації і водопровідного господарства ПрАТ «АК «Київводоканал» – Володимир Костюк розповідає:

Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв спробував воду, очищену по-новому, і говорить – смачно.

– Стратегічне рішення позбутися хлору було прийнято приблизно 1,5 року тому. Зараз відбувається переведення локальних станцій на інші технології. І наступного року буде виключено хлор на Дніпровській водозабірній станції. Тобто є послідовні кроки, план і стратегія. Місто переходить на сучасні європейські способи знезараження води, — зазначає Петро Пантелеєв.

Голова правління ПрАТ «АК «Київводоканал» Дмитро Новицький:

– Ми плануємо у майбутньому проводити такі самі реконструкції на інших насосних станціях. За останні 3 роки ми вже переобладнали 7 насосних станцій. 20 підвищувальних насосних станцій, зроблених за рахунок Світового банку, також були завершені у цьому році. Системну роботу «Київводоканалу» спрямовано на підвищення якості питної води.

Також на брифінгу наголосили, що Київ готовий підключати нових споживачів до мереж міста.

Джерело