Главная > Все новости > Горячая тема > НБУ збільшив ліміт на зняття готівки в Україні з рахунків у іноземній валюті

НБУ збільшив ліміт на зняття готівки в Україні з рахунків у іноземній валюті

Фото ілюстративне: НБУ

Національний банк України з 21 березня утричі збільшив щоденний ліміт на зняття готівки в Україні з рахунків у іноземній валюті. Про це повідомила пресслужба НБУ. 

Щоденний ліміт на зняття готівки збільшили з 30 тисяч гривень до 100 тисяч гривень в еквіваленті. Водночас цей ліміт також поширюється на зняття валюти за кордоном із разхунків в іноземній валюті, що відкриті в українських банках. 

«Щоденний ліміт у 100 тис. грн на зняття коштів в Україні з рахунків в національній валюті лишається чинним. Натомість за кордоном зняття валюти з гривневих рахунків обмежено лімітом у 100 тис. грн на місяць. Відповідні уточнення покликані запобігти виведенню капіталу за кордон у значних обсягах», — зазначили в НБУ.

Водночас державний регулятор вкотре нагадав про рекомендацію використовувати безготівкові рахунки

«Звертаємо увагу, що впроваджені зміни не стосуються використання платіжних карток за кордоном та в Україні для розрахунків із метою оплати вартості товарів, робіт та послуг. Вони й надалі можуть здійснюватися без обмежень», — уточнили в Нацбанку. 

Окрім того, НБУ дав змогу без обмежень перераховувати кошти для оплати навчання за кордоном, розширивши перелік винятків із заборони на транскордонні операції, до якого також належать витрати, пов’язані зі смертю громадян, лікуванням в медичних закладах та транспортуваннях хворих. 

Окрім того, обмеження стосуються і операцій quasi cash та P2P-переказів. З метою запобігання виведенню капіталу за кордон Нацбанк обмежив такі операції загальним лімітом у 100 тисяч гривень в еквіваленті на місяць. Це стосується переказу коштів на рахунки фізичних осіб за кордоном з використанням реквізитів платіжних карток платника і отримувача, а також здійснення операцій з використанням платіжних карток для придбання активів, які безпосередньо конвертуються на грошові кошти.

Також Нацбанк розширив перелік винятків до заборони, що стосується переказів за кордон. Тепер у цьому списку є і валютні операції резидентів із виконанням зобов’язань, які забезпечені державною гарантією. Крім того, регулятор дозволив купувати іноземну валюту на умовах «форвард» за форвардними договорами, що були укладені до 23 лютого 2022 року включно.