Главная > Все новости > Горячая тема > «Нова пошта» почала розробляти роботів-саперів разом із ДСНС

«Нова пошта» почала розробляти роботів-саперів разом із ДСНС

Поштовий оператор «Нова пошта» спільно з ДСНС України почали розробку роботів-саперів для розмінування території України. Про це повідомили у пресслужбі компанії.

Там розповіли, що це буде перший український робот-сапер для розмінування водойм, а ще один буде спеціалізуватися на розмінуванні суші. Роботи зможуть не лише знаходити міни, а й знешкоджувати їх, що пришвидшить розмінування території України та збереже життя піротехніків.

У ДСНС визначили основні вимоги до таких роботів, а «Нова пошта» взяла на себе відповідальність за технічний напрям, а також за пошук та залучення партнерів. 

«Україна нині – одна з найзамінованіших країн у світі. Близько 200 тисяч квадратних кілометрів, а це майже третина території держави, потребують розмінування. Найшвидше це можуть зробити роботи. А ми у Новій пошті накопичили чималий досвід у сфері роботизації. Разом з українськими стартапами й власною R&D командою ми розробили та впровадили вже три моделі роботів на своїх потужностях. Тепер ми використаємо цю експертизу у спільному проєкті з рятувальниками, щоб допомогти швидше повернути Україну до безпечного життя», — кажуть в «Новій пошті».

Компанія планує розробити щонайменше по 20 роботів кожного типу і забезпечити ними розрахунки піротехніків.