Главная > Все новости > Анонсы > Нове життя Річкового вокзалу в Києві: мистецтво та вулична їжа

Нове життя Річкового вокзалу в Києві: мистецтво та вулична їжа

Вже тиждень в тестовому режимі біля Річкового вокзалу працює БУХТА food station – гастрономічна локація від засновника «Вуличної їжі» Романа Тугашева. На набережній біля Річкового порту розташувалося бари 17 точок з міською їжею на різний смак:  бюргери та чебуреки, смажене м’ясо, мідії, устриці та інше. На балконі будівлі Річкового вокзалу зробили лаунж-зону з видом на Дніпро.

Всередині будівлі в одній залі розташувався БУХТА Art Space, що відкрився виставкою RENOVATION. Для експозиції з 190 надісланих заявок відібрали дев’ять проектів сучасних митців з Києва та Львова.  

— Тут збереглися фрески 60-х років. Ми зробили експеримент, який часто практикується в світі. Коли в історичних будівля проводять виставки сучасних художників. Вони популяризують історичну спадщину, а також  додають нових сенсів сучасному мистецтву, — розповіла кураторка Дар’я Біленко. —  Це перша виставка в цьому просторі. Назва «Реновація» має два сенси. Перше —  відродження будівлі з точки зору архітектури, вдихання нового життя. Також ми прослідкували реновацію з точки зору емоцій особистості, тобто реновація внутрішнього світу художника. Представлені інсталяція, живопис, скульптура і фотографія сучасних авторів. Намагалися, щоб вони максимально органічно доповнювали існуючі фрески.  органічно. Тут поєднується дві часові площини – минуле і сучасність. Тоді ці фрески були прогресивним мистецтвом, поруч показуємо сучасне прогресивне мистецтво, між ними – 70 років.  В багатьох роботах простежується ідея стихій – води, повітря.

Надалі в цьому приміщенні планується проводити освітні заходи, презентації книг, музичні вечори, кінопокази та мистецькі проекти.  

Виставка відкрита до 15 травня
графік роботи: пн-чт з 11.00 до 23.00, пт-нд з 9.00 до 1.00

4 травня відбудеться офіційне відкриття БУХТА food station. В програмі – смачно поїсти, оглянути експозицію та потанцювати (з 18.30 гратиме діджей). А в неділю о  20.00 охочих запрошують на перший кінопоказ фільму з Аль Пачіно «Надійні хлопці». 

Всередині будівля виглядає занедбано.  Річковий вокзал на своїй Фейсбук-сторінці оголосив, що шукає партнерів. В першу чергу, аптеки, банки, поштові відділення, а також тих, хто має цікаві для реалізації ідеї.

ІСТОРІЯ

Річковий вокзал в Києві був побудований в 1953-1961-му роках в стилі радянського модернізму. В його інтер’єрі зберігаються унікальні мозаїки у стилі конструктивізму, створені у 1961 році художниками іваном Литовченко, Ернстом Катковим та Валерієм Ламахом. На думку мистецтвознавців, ці твори в стилі конструктивізму  відкрили новий етап у монументальному мистецтві. Саме з них почали оздоблювати стіни громадських будівель по всьому Радянському Союзу мозаїками, розписами та вітражами. Українські майстри запропонували інновацію — для мозаїк брали керамічну плитку і кольорові цементи, які до цього не використовувалися. На стінах Річкового вокзалу  — вісім фресок, присвячених історії України.   Шлях по Дніпру з варяг в греки, Богдан Хмельницький, «Жовтень» з червоноармійцем та ін.
Твори збереглися, але подекуди частково, та потребують  реставрації.
У 2012 році Річковий вокзал закрили на реконструкцію. За 2012-15 роки споруда набула занедбаного стану. Від січня 2016 має статус нововиявленої пам’ятки архітектури.  Тоді ж, після пожежі та зміни власників, було оголошено про капітальну реконструкцію будівлі вокзалу, який до травня 2016 мав стати сучасним туристичним центром. Ресторанна галерея «Річпорт» заявляла про плани розмістити в будівлі ресторани, нічний клуб, туристичний центр, арт-простір та ресторан-музей історії річкового транспорту.

vechirniy.kyiv.ua/