Главная > Все новости > Горячая тема > Окупанти депортують українців з окупованих територій до Сахаліну та інших регіонів рф

Окупанти депортують українців з окупованих територій до Сахаліну та інших регіонів рф

Російські окупанти продовжують примусово вивозити українців з тимчасово окупованих територій Донбасу до РФ, як свого часу робила нацистська Німеччина, повідомляє омбудсменка Людмила Денісова.

Перед відправленням громадян України змушують пройти так звані фільтраційні табори, які працюють в три етапи. Перший – попередня співбесіда і перевірка контактів у телефонах. Другий етап – огляд соціальними працівниками, медиками. Крім того, співробітники ФСБ РФ складають списки «неблагонадійних» та виявляють громадян, які брали участь в АТО/ООС, українських військових та правоохоронців.

Лише після цього громадян України відправляють до економічно депресивних районів РФ, зокрема північних областей та острова Сахалін. Українці отримують документи, які забороняють виїзд з російських регіонів протягом двох років.

Про осіб, які співбесіду не пройшли, немає жодної інформації.

Російський фільтраційний табір створено у Докучаєвську на Донеччині. Туди масово відправляють цивільне населення, в якого вилучають документи.

ЗМІ РФ рапортують про вивезення 406 тисяч мешканців Донецької та Луганської областей.

Переміщення українських громадян, які мешкають на тимчасово окупованих територіях є грубим порушенням статті 49 Женевської конвенції про захист жертв війни від 1949 року та статті 85 Додаткового протоколу 1 до Женевських конвенцій, Гаазької конвенції про закони та звичаї війни на суходолі, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, Загальної декларації про права людини, Конвенції ООН про права дитини, Європейської конвенції про здійснення прав дітей та Закону України «Про охорону дитинства» та ведуть до порушення конституційних прав і свобод громадян України.