Главная > Все новости > Горячая тема > Окупанти викрали з Маріуполя 12-річну Кіру Обедінську на вбили її батька

Окупанти викрали з Маріуполя 12-річну Кіру Обедінську на вбили її батька

Фото: bukoda.gov.ua

В Маріуполі російські окупанти викрали 12-річну Кіру Обедінську — її батько, капітан збірної України з водного поло Євген Обедінський, загинув під час артобстрілу.

Як повідомили у Чернівецькій ОДА, про викрадення дівчинки повідомив її дідусь Олександр Обедінський — заслужений тренер України з водного поло. Вони з дружиною Світланою змогли виїхати із взятого в облогу Маріуполя та зупинилися у Чернівцях. Зараз вони попросять у всіх, від кого це залежить, допомогти повернути онучку.

Кіра втратила матір іще немовлям, а 17 березня путінські солдати також вбили її батька Євгена — він став жертвою одного з численних авіабомбардувань. Дідусь Олександр розповів, що вони з дружиною вмовляли свого сина їхати з ними, але той не схотів та запевнив, що з ним нічого не трапиться.

Про те, що онуку силоміць вивезли з Маріуполя, а син загинув, подружжя дізналося випадково — подзвонила дівчина, яку забрали разом із Кірою. Згодом і сама Кіра відповіла на повідомлення в Instagram та повідомила, що знаходиться у госпіталі в Донецьку. Вона отримала осколкове поранення, постраждали обличчя, шия та вуха. Відомо, що росіяни забрали документи у тих, кого депортували.  

Чернівецька обласна прокуратура розпочала кримінальне провадження через викрадення Кіри Обедінської за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

У Генпрокуратурі розповіли, що дівчинку намагалися евакуювати з міста разом з іншими місцевими жителями. При спробі покинути Маріуполь вона отримала поранення від вибуху міни. Після цього дитину разом з іншими людьми викрали представники збройних сил рф та вивезли на підконтрольну їм територію окупованого Донбасу.

Дідусь Кіри звернувся до міжнародних спортивних організацій, влади та волонтерів, щоб вони допомогли забрати дівчинку в окупантів.

#діти #війна в Україні