Главная > Все новости > Горячая тема > Окупанти знищили документи щодо репресій проти українців за часів СРСР

Окупанти знищили документи щодо репресій проти українців за часів СРСР

Ілюстративне фото: pixabay.com

Російські окупанти знищили архівний підрозділ Служби безпеки України на Чернігівщині. У цьому підрозділі зберігалися документи про репресії проти українців за часів СРСР. 

Про це розповіла уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Країна-агресор продовжує політику нетерпимості до української нації. Так само, як колись СРСР всіма можливими способами придушувала дисидентський рух та переслідувала українців за надуманими мотивами, використовуючи ВУНК, НКВС, КДБ. Ці служби засекречували мільйони злочинів проти українців – наших предків розкуркулювали, репресій зазнавали науковці, письменники, педагоги, студенти, лікарі.

Денісова додала, що у підрозділі СБУ в Чернігові зберігалися значні масиви документальних матеріалів. Було розсекречено майже півмільйона документів, що дало можливість надати для опрацювання відвідувачам архіву 13 тисяч справ. На цю роботу пішли три роки.

На жаль, частина українців уже ніколи не зможе дізнатися правду про своїх родичів, які були репресовані радянським режимом. На нашій землі загарбник намагається сховати правду про боротьбу СРСР з українцями й знищує архіви, що підтверджують злочини радянської влади.