Главная > Все новости > Горячая тема > Перший вирок: окупанта засудили до довічного ув’язнення за вбивство цивільного

Перший вирок: окупанта засудили до довічного ув’язнення за вбивство цивільного

Фото slovoidilo.ua

Соломʼянський районний суд Києва виніс перший вирок російському військовому за воєнні злочини в Україні. Сержанта Вадима Шишимаріна засудили до довічного ув’язнення за те, що він вбив цивільного на Сумщині, передає hromadske.

21-річного командира четвертої танкової Кантемирівської дивізії Московської області визнали винним у вбивстві цивільного — 62-річного мешканця селища міського типу Чупахівка Олександра Шеліпова, яке сталося 28 лютого цього року. Засуджений має право подати апеляцію на вирок.

Прокуратура вимагала довічного ув’язнення для російського військового. А його захисник просив виправдати свого підзахисного, оскільки той виконував наказ.

Суд вирішив, що Шишимарін діяв із прямим умислом, коли здійснив кілька пострілів у чоловіка, що йшов узбіччям дороги. Одна з куль влучила в голову Шеліпову, і той помер на місці.

Суд відкинув доводи, що Шишимарін нібито випадково влучив у цивільного, і що він стріляв не з метою вбити цивільного, а щоб захистити своє життя. Суд відзначив, що загиблий не ніс загрози життю окупантів.

Шишимарін свою провину визнав, однак його каяття не визнали повністю щирими. Пом’якшеною обставиною визнали лише те, що чоловік співпрацював зі слідством.

Дружина загиблого Олександра Шеліпова перед винесенням вироку заявила, що чекає на довічне ув’язнення для вбивці свого чоловіка, але не проти обміняти його на захисників Маріуполя.