Главная > Все новости > Горячая тема > Підсумки саміту «Великої сімки»: Білий дім опублікував заяву

Підсумки саміту «Великої сімки»: Білий дім опублікував заяву

Країни-учасниці «Великої сімки» — США, Канада, Велика Британія, Німеччина, Франція, Італія та Японія — підбили підсумки сьогоднішнього саміту. На ньому виступив президент України Володимир Зеленський.

Заява за підсумками саміту G7 була опублікована на сайті Білого дому.

Лідери країн G7 запевнили Зеленського у повній солідарності та підтримці України у боротьбі з російською агресією. Зеленський своєю чергою підкреслив тверду рішучість України захищати свій суверенітет та територіальну цілісність, а також подякував членам G7 за їх підтримку.

«Він заявив, що кінцевою метою України є забезпечення повного виведення російських збройних сил та техніки з усієї території України та забезпечення її здатності захистити себе в майбутньому», — йдеться у заяві.

Лідери «Великої сімки» заявили, що продовжать надавати постійну військову та оборонну допомогу Збройним силам України, а також продовжать співпрацю у сфері інформаційної безпеки.

«Ми і надалі підтримуватимемо Україну в підвищенні її економічної та енергетичної безпеки», — йдеться у заяві. 

Найближчими тижнями країни G7 мають намір збільшити короткострокову фінансову підтримку України, щоб допомогти закрити дефіцит фінансування та надати базові послуги населенню. Також будуть розроблені плани щодо підтримки України у відновленні та реконструкції. Крім того, країни «Великої сімки» зобов’язалися поступово знижувати залежність від російських енергоносіїв, зокрема шляхом поетапного припинення або заборони імпорту російської нафти.