Главная > Все новости > Горячая тема > Порятунок людей із «Азовсталі»: Україна веде перемовини про евакуацію перших 60 осіб

Порятунок людей із «Азовсталі»: Україна веде перемовини про евакуацію перших 60 осіб

Фото: t.me/polkazov

На території заводу «Азовсталь» у Маріуполі перебувають декілька сотень поранених українців. Наразі йдуть перемовини щодо евакуації перших 60 осіб. 

Про це у коментарі «Суспільному» розповіла міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук. 

За її словами, зараз обговорюється евакуація важкопоранених та медиків. Загалом це група із 60 осіб.

«Там декілька сотень поранених, їх треба рятувати в першу чергу. Бо щодо всіх одразу росіяни не погоджуються. Отже, спочатку важкопоранені й медики, їх дійсно 60 осіб», — зазначила Верещук. 

Напередодні вона повідомляла про початок нового раунду переговорів навколо дорожньої мапи операції з порятунку важкопоранених із «Азовсталі». До перемовин залучені не тільки українська та російська сторона, але й Міжнародний Комітет Червоного Хреста та ООН. 

Зазначимо, що раніше Верещук розповідала, що тривають переговори з росією щодо евакуації 38 важкопоранених із заводу «Азовсталь» у Маріуполі. Водночас бійці батальйону «Азов» показали відео, як вони борються з ворогом на території заводу.

Також раніше Верещук повідомляла, що два ключових варіанти врятування хлопців з «Азовсталі» — військова деблокада та «екстракшн» — наразі неможливі. На останній не погоджуються росіяни. 

Тут ми пояснюємо, що таке процедура «екстрашн» і чому її пропонували як варіант визволення бійців з території металургійного комбінату.