Головна > Всі новини > Анонси > Реставрація завершується: гігантську картину повернули до Андріївської церкви

Реставрація завершується: гігантську картину повернули до Андріївської церкви

Внутрішні роботи в Андріївській церкві тривають, і до Шеченкових днів на своє місце повернули після реставрації одне з найбільших художніх полотен церкви на релігійну тематику «Проповідь Апостола Андрія». Саме з цього полотна навесні 2017 року й почалася реставрація інтер’єрів храму. Тоді 160-кілограмову картину вперше за 150 років було знято зі стіни для рятування.

-«Проповідь Апостола Андрія», передана Андріївській церкві у 1867 році  київським меценатом Андрієм Муравйовим. Раніше художник Платон Борисполець подарував її Києву. Ця картина на релігійну тематику цікава ще й тим, що у одного персонажа на ній дослідники бачать обличчя Тараса Шевченка. Поет був другом художника, тому цілком ймовірно, що саме Тараса зображено на картині, – заявив керівник  музею «Андріївська церква» Ігор Нетудихаткін. – Тому з нагоди 205 річниці від народження Тараса Шевченка вирішили повернути відроджену картину на її історичне місце.

-Картину реставрували 4 місяці не виносячи з храму, – сказав «Вечірньому Києву» керівник реставраційних майстерень Національного заповідника «Софія Київська» Анатолій Остапчук. – Ми з досвідченими реставраторами Доратом Капоріковим та Леонідом Колодницьким попрацювали над 15 квадратними метрами старовинного полотна та різьбленою рамою, яку ми розібрали й реставрували по частинах. Хочу нагадати, що крім цієї картини у внутрішніх інтер’єрах Андріївської церкви є 71 ікона. Більшу частину ми вже реставрували.

-Маю надію, що до середини осені ми завершимо реставрацію внутрішніх інтер’єрів церкви, якщо вчасно надійде фінансування цих робіт з державного бюджету. Обіцяють надати кошти у квітні. Поки майстри працюють у борг,- говорить заступник генерального директора Національного заповідника «Софія Київська» Вадим Кириленко.– Зараз тривають роботи над реставрацією надвратної сіні храму. Але ми не можемо повномасштабно проводити роботу. Залишилося ще закінчити сінь, реставрувати кафедру, яку вже досліджено й визначено, що потрібно зробити. Також маємо завершити реставрацію ще 14 ікон з іконостасу. Попереду також невеликі роботи  по підлозі й віконниці.


vechirniykiev.com.ua