Главная > Все новости > Горячая тема > Росіяни депортували майже 40 тисяч українців, — Верещук

Росіяни депортували майже 40 тисяч українців, — Верещук

Російські війська насильно вивозять українців на окуповані території чи в росію. Наразі кількість депортованих може сягати 40 тисяч осіб, заявила віцепрем’єрміністерка Ірина Верещук.

Росіяни викрадають людей з зон бойових дій чи з тимчасово окупованих територій та вивозять у невідомому напрямку – по квазі-гуманітарних коридорах, які самі створюють без узгодження з Україною. 

«Ми постійно й потужно сигналізуємо міжнародній спільноті та інституціям про те, що згадані російські «коридори» є незаконними, не погодженими з нами. Тим паче, що на тій стороні – як під Донецьком, так і Луганськом – примусових переселенців пропускають через спеціальні фільтраційні табори, що порушує Женевську конвенцію. Але Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) чомусь навіть вирішив відкрити у ростові-на дону своє представництво – саме для роботи з силоміць депортованими до рф українцями. Відтак, ми вимагаємо, щоб він сприяв поверненню таких наших громадян. Сподіваємося, Червоному Хресту вдасться зібрати їх списки», повідомила Верещук.

Так вивозять людей з окупованої частини Київщини до Білорусі. Відомо, що на територію окупованого Донецька силоміць вивозять людей із Маріуполя. У них забирають паспорти та будь-які інші документи, які посвідчують особу.

Ірина Верещук запевнила, що Україна робить все можливе, щоб повернути своїх громадян.

#війна в Україні #верещук