Двадцять шостою мініскульптуркою проєкту «Шукай!» стала скульптурка Михайла Булгакова.
Адреса: вул. Дегтярна, 29, Воздвиженка.
Михайло Булгаков народився на Воздвиженці, в дитинстві та юності мешкав на Андріївському узвозі, 13, де зараз розташований музей сім’ї Булгакових.
«Навесні зацвітали білим цвітом сади … місто прекрасне, місто щасливе.»
Він любив це місто до останку життя. Він покинув Київ, змінив ситу професію лікаря на напівголодне існування письменника, твори якого раз у раз не брали до друку, бо за часів Громадянської був медиком в Білій армії. Добре розумів, що Радянська влада йому того не пробачить і розраховував загубитися в багатолюдній Москві. Але навіть в розлуці з рідним містом поселяв своїх героїв на київських пагорбах, серед київських трамваїв. І мабуть так боляче було, що не звав Київ по імені — тільки Місто, з великої літери.
Майже всі найвідоміші твори Михайла Булгакова не були опубліковані за життя письменника. Вони знайшли своїх читачів тільки в хрущовську відлигу, через два десятка років після смерті свого творця. І відразу стали своєрідним паролем для інтелігенції шістдесятих. За цитатами з Булгакова впізнавали своїх: «сиджу, нікого не чіпаю» — «примус починяю», «меч зникне» — «а зірки залишаться».
А в кінці 80-х письменник повернувся в своє кохане Місто. На Андріївському узвозі, в будинку, де пройшло його дитинство, був створений музей родини Булгакових. З’явилися екскурсії за маршрутами його героїв. Видаються і читаються його книги. Мабуть тому, що, як писав сам Майстер, «рукописи не горять».