Главная > Все новости > Горячая тема > Система оповіщення ДСНС охоплює 67% мобільних абонентів

Система оповіщення ДСНС охоплює 67% мобільних абонентів

Фото: Суспільне Полтава

Система інформування населення про надзвичайні ситуації від ДСНС зараз покриває 67% абонентів в Україні. Про це під час брифінгу розповів заступник голови ДСНС України Роман Примуш.

Тестування системи проводили по всій країні з 7 по 23 вересня. Всього в кожному регіоні відправили  по вісім сповіщень. Таку кількість повідомлень у ДСНС пояснюють тим, що після кожної виправляння виправляли виявлені недоліки, а потім тестували, як ці недоліки були усунені. Зараз центр сповіщень вже повністю готовий до роботи. 

«Вже зараз можна сказати, що на початку тестування покриття абонентів становило 41%. Зараз система досягла 67% покриття, і це гарний показник, враховуючи швидкість налаштування. Також вдалося налаштувати більш старі моделі телефонів, щоб вони також могли приймати сигнал екстрених повідомлень», — сказав Примуш. 

Також спеціалісти перевірили, як система працює при повному навантаженні, коли повідомлення одночасно відправляються по всій країні. У ДСНС заспокоюють, що, скоріше за все, їм не доведеться одночасно повідомляти про екстрені ситуації всю державу, а тільки окремі регіони.  

Зараз спеціалісти працюють над налаштуванням операційних систем старшого покоління — 2015-2018 років, а також над тим, щоб сповіщення приходили й на кнопкові телефони, бо ще не всі власники таких девайсів їх отримують. Українців же просять оновлювати свої системи, щоб вони підтримували усі нові функції. 

Також у ДСНС наголосили, що вони відстежують місцеперебування людей та не збирають їхні особисті дані — система сповіщення просто передає сигнал на базову станцію, а Та вже відправляє його на телефони абонентів.