Главная > Все новости > Анонсы > Стало відомо, коли в Києві послаблять карантин

Стало відомо, коли в Києві послаблять карантин

Якщо наявна тенденція збережеться, то у жовтні.

Коли ж послаблять карантин у столиці — це запитання GreenPost поставив голові Держспоживслужби Києва Олегу Рубану.

«Питання послаблення карантинних заходів чітко регулюється постановою Кабінету Міністрів, і за чотирма показниками моніториться ситуація, – сказав у своєму коментарі голова Держспоживслужби Києва Олег Рубан. – У м. Києві два показники – госпіталізація та заповненість реанімаційних ліжок, які є індикатором реєстрації середньої та важкої форм COVID-19 – стабільно високі й із травня не змінюються».

Що стосується показників росту захворюваності, то в Києві щодня реєструється збільшення лабораторних досліджень, запевнив Олег Рубан.

«Якщо у березні за добу проводили фактично 300 досліджень, то сьогодні 5000 досліджень, – сказав він. – У березні реєструвалося 50 позитивних тестів на COVID-19, зараз 110 у середньому».

Це означає, що, якщо брати відносний показник, то спостерігається зниження захворюваності на COVID-19 у порівнянні з березнем. Але голова Держспоживслужби наголосив: про послаблення карантину можна буде говорити лише за умови зниження показників виявлених захворювань на COVID-19.

«Зараз кількість виявлених за добу коливається від 60 до 140, нема ні відносного приросту, ні відносного зниження, – сказав він. – Коли буде зниження на 20-30%, можна буде говорити про якесь послаблення заходів».

Олег Рубан підкреслив: поки що ситуація не передбачає зниження рівня захворюваності у великих мегаполісах.

«Зараз найбільш несприятливий період для збудника – він не передається на повітрі, лише в приміщеннях, тому ми можемо говорити про найбільш мінімальні показники реєстрації COVID-19, – сказав він. – Але, враховуючи, що у нас стабільно високий показник госпіталізації, така ситуація триватиме до жовтня».

Проте влада не обмежиться реєстрацією нових випадків.

«Зараз розробляється по кожному напрямку бізнесу – починаючи від дошкільних закладів і завершуючи розважальними центрами – особливий режим карантинних заходів», – запевнив Олег Рубан.

Другим обов’язковим напрямком має стати профілактична робота з групами ризику (люди 60+ та з хронічними захворюваннями).

«А в жовтні буде уже у нас грип і ГРВІ», – оптимістично закінчив Олег Рубан.

Джерело