Головна > Всі новини > Гаряча тема > Стартував медіапроєкт Ukrainian Witness, що покликаний зберегти пам’ять про війну в Україні

Стартував медіапроєкт Ukrainian Witness, що покликаний зберегти пам’ять про війну в Україні

Фото: ukrainianwitness

Запущено медіапроєкт Ukrainian Witness, що покликаний зберегти пам’ять про сьогоднішні жахливі події в Україні та не дати змогу ворогу переписати історію.

Проєкт ініціював громадський активіст Віталій Дейнега, засновник фонду «Повернись живим». 

За мету організатори проєкту поставили розповсюдження хроніки непростого часу, що майбутнє покоління буде вивчати на уроках історії України.

Унікальність Ukrainian Witness, за словами ініціатора, полягає в довірі авторів і ексклюзивності відео та фото матеріалів.

Контент поширюватимуть з коментарями англійською мовою, щоби більше людей розуміли події в Україні.

Також можна буде побачити матеріали для російськомовних користувачів з РФ у соціальних мережах, до яких вони ще мають доступ. Те, що вони зараз бачать у своїх ЗМІ являє собою жорстоке викривлення фактів та подій.

Сайти українських видань для них заблоковані, тож Ukrainian Witness посилить присутність у Instagram та Telegram. До речі, російськомовний канал вже зібрав понад 96 тис. користувачів.  

«Я погано памʼятаю початок війни. Тоді нас теж заскочили зненацька та майже нікому було фіксувати ті події. З квітня по жовтень 2014 року дуже мало якісних відео та фото, які б допомогли нашим нащадкам згадати, як це було. В цей час російська пропаганда, заздалегідь заряджена на війну, вже писала нашу історію за нас. Ми програвали інформаційну війну в одні ворота. Коли Росія напала на нас минулого тижня, історія повторилася. Ми виявилися неготовими документувати власну ж історію, тож я вирішив це виправити», – написав Віталій Дейнега на своїх сторінках у соціальних мережах.

Він додав, що за кілька днів з початку війни було «мобілізовано» багатьох відеографів, журналістів, монтажерів та авторів. Вони вже працюють у різних куточках країни.

«… Щоб нашим дітям можна було не розповідати, а показати як все було насправді», – зазначив Дейнега.

Проєкт запустили на таких платформах, як Facebook, Instagram (укр, англ), Telegram для українців, Telegram для росіянYouTube.

Якщо у вас є якісно зняті сюжети або фото, які ще ніде не публікувалися – вам за посиланням.

Нагадаємо, Міністерство культури та інформаційної політики України оголошує збір інформації щодо пошкоджень та руйнувань об’єктів культурної спадщини, повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

#війна в Україні